Топ Новости
Успешна еко акција во село Богородица - Сабота, 14 Септември 2019 14:18
Празнична посетеност на Дојран - Понеделник, 09 Септември 2019 10:19
Среќно првачиња! - Вторник, 03 Септември 2019 17:55
Почина Мирче Ќорнаков - најдобриот гевгелиски мотокросист Featured
Шесткратен првак на Македонија во мотокрос, параглајдерист, кајакар и неуморен трагач по спортските возбуди
Гевгелискиот патник до највисокиот врв на светот Монт Еверест, Д-р Ѓорги Петков денеска пристигна до кампот Гокио кој се наоѓа…
Утрово во седиштето на ПД „Кожуф“ испратен д-р Ѓорги Петков од бројната дружина гевгелиски планинари и свои сограѓани на пат…
Д-р Ѓорѓе Петков тргнува на покривот на светот -  Монт Еверест Featured
Шестчлена екипа од која само гевгеличанецот д-р Ѓорги Петков е од Балканот тргнува на алпинистичката експедиција за искачување на највисокиот…
Најзаслужен за победата со 40 коша разлика беше капитенот Горан Главчев кој направи трипл-дабл со 16 поени, десет скока и…
Глобалната меѓународна штафета „Трката за мир“, во која се вклучени маратонци-волонтери од целиот свет, задутре на 7 март, во среда,…
После победата над Шведска, Шпанија за првпат на врвот на европскиот ракомет
Финалниот меч на тринаесеттото Европско ракометно првенство меѓу Шведска и Шпанија ќе се игра вечерва во 20:30 часот.Претходно, од 18…
После поразот од Шпанија, вечерва со почеток во 20:30 часот одиме јако со Чешка
Страница 12 од 24

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.