Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Лазаров: Молчиме само поради “мир во куќата“

Среда, 22 Јануари 2014

Капитенот на репрезентацијата и најдобриот стрелец, во досегашниот тек од Европското ракометно првенство, Кирил Лазаров смета дека тимот не бил подготвен за одлучувачките моменти на мечот со Исланд  

Најдобриот стрелец, во досегашниот тек од Европското ракометно првенство, Кирил Лазаров, не е задоволен од учинокот на македонската репрезентација. Во интервју за ракометниот портал „Balkan-handball.com“, Лазаров открива и дел од проблемите со кои се соочува националниот тим.

Капитенот на репрезентацијата смета дека тимот не бил подготвен за одлучувачките моменти на мечот со Исланд.

„Го имавме Исланд, но не трениравме, ниту пак бевме подготвени за одлучувачките моменти од натпреварот. Мора да се тренира за да сте подготвени и сигурни да одиграте како треба во такви моменти. Бев разочаран по поразот“, рекол Лазаров.

„Во досегашниот тек од првенството имаме три порази, едно реми и една победа. Примарната цел е исполнета, но е далеку од нашите очекувања. Сите се правиме дека сме задоволни само поради ’мир во куќата’. Не ми се допаѓа таквиот пристап. Тоа во иднина може скапо да не чини. Лошите работи засега мајсторски ги покриваме“.

Лазаров проговори и за натурализацијата на играчи.

„Натурализација? Без натурализирани играчи, играјќи со срце стигнавме до втората фаза. Во вториот круг сеуште ништо немаме направено. Играчите не се согласуваат со тоа, но системот е таков, мора да се молчи. Не сме на добар пат“, рекол капитенот на македонската репрезентација Кирил Лазаров.

 

Last modified on Среда, 29 Јануари 2014 - 02:08

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.