Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Убедлива победа на Блокотехна над Шкупи

Сабота, 09 Февруари 2019

Тотален дебакл на Шкупи во Чаир: Блокотехна победи со +49 

 

 

Екипата на Блокотехна од Гевгелија славеше повеќе од убедлива победа на гостувањето против Шкупи во Чаир со 53-102 (18-21,15-29,15-25,5-27) во 15-то коло од Првата македонска кошаркарска лига.

Домашните на гостите успејаа да парираат единствено во првата четвртина. Се останато беше тотална доминација на кошаркарите на Блокотехна кои имаа само еден полесен тренинг натпревар.

Најефикасен во победничкиот тим беше Колев со 20 поени, дополнети и со осум скока. По 17 поени постигнаа Глигоријевиќ, кој имаше и 13 скока и четири асистенции, и Делипетров, а 12 поени постигна Колев. Кај домашните се издвоија Велески (11 поени и 7 скока) и Тасков со 10 поени и 9 скока.

За Блокотехна ова беше 12-та победа во 14-от натпревар сезонава, избивајќи сега на втората позиција на табелата пред МЗТ Скопје кој има 11 победи, но и натпревар помалку. На врвот е Работнички со 12 победи и само еден пораз од 13 натпревари.

 

Last modified on Сабота, 09 Февруари 2019 - 19:25

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Марија Костадинова: Градиме инфраструктура - Патиштата ќе не' направат поблиски

Кандидатката за член на Собранието на РСМ, која е на изборната листа на СДСМ и

Повеќе

Почина 54 годишен маж во сообраќајна несреќа кај Богородица

Вечерва после полноќ, во 01:30 часот (ден четврток 09.07.2020 год.) било

Повеќе

Среда, 15 јули - неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 15 јули, среда, е

Повеќе

Демонстранти упаднаа во Собранието во Србија – интервенира полицијата

Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест

Повеќе

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.