Топ Новости
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Ѓоковиќ го обезбеди четвртфиналето на Мастерот во Рим

Четврток, 16 Мај 2019

Во 63 минутна игра и два добиени сета вечерва во Рим Ѓоковиќ го победи Колшрајбер од Германија со (6:3) и вториот сет со 6:0.

Статистиката вели дека имаше 22 winera и 76% доминација во првиот сервис.

Со ова Ѓоковиќ се пласираше како седмиот од осумте четвртфиналисти. Во овој дел од турнирот тој треба да игра со Дел Потро од Аргентина.

Поради вчерашните врнежи на терените во Рим, Ѓоковиќ денеска го одигра одложениот дуел со Денис Шаповалов од Канада. Истиот го елиминираше во два добиени сета (6-1, 6-3). Ноле како прв носител на АТП листата на теренот со Шаповалов мина само 66 минути. На својот противник му остави да поентира само во четири гејма.

Со тоа српскиот тенисер потврди дека е во одлична форма и дека ќе може да го дочека Ролан Гарос подготвен за победи откако минатата седмица го освои и турнирот во Мадрид.


Last modified on Четврток, 16 Мај 2019 - 21:57

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Честит 2 август – Денот на републиката

Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката,

Повеќе

Една фирма во Гевгелија, 2 од Богданци и 4 во Валандово, искористиле владина

За април 2020 година една фирма од Гевгелија и две фирми од Богданци

Повеќе

Една година од огнената стихија во Гевгелија која пеплоса шест стана

На 30 јули во 11:20 часот на улицата „Ристо Чавдаров“ бр. 25 во Гевгелија лани

Повеќе

Пожарот кај Моин локализиран - изгоре 10 хектари деградирана шума

После седумчасовна интервенција на пожарникарите од ТППЕ Гевгелија помогнати со

Повеќе

Јули завршува со две температурни 40-ки за Гевгелија

Иако деновиве просечната темпреатура во јули се движеше од 35 со неколку 38-ци

Повеќе

Пожар кај Моин во месноста „Срнак“ се' уште активен

Три возила на Територијалната противпожрна единица од Гевгелија со 6 лица

Повеќе

Воз удрил во автомобил кај с.Давидово

Денеска (27.07.2020 г.) пред мугрите во 04:45 часот, се случила сообраќајна

Повеќе

Во Струмица попави, во Валандово штети, во Гевгелија краткотраен пороен дожд

Вчерашното облачно време во Гевгелија донесе краткотраен пороен дожд, но во

Повеќе

Редари од Општина Дојран со акција за промовирање на ковид мерките за заштита


Ваучер туризмот заживеа деновове во Дојан, а за време на викендите бројот на

Повеќе

Поплави во Загреб, починал еден член од спасувачките екипи, поплави и во Тузла

Со врнежи од дожд кои донесоа воден талог од 70 литри наврнат дожд на 1 метар

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.