Топ Новости

KK „Кожув“ денеска ќе заигра хуманитарно

Сабота, 12 Октомври 2019

Со почеток во 18 часот во спортската сала во Гевгелија денеска ќе се одигра првиот натпревар од новото коло на Првата кошаркарска лига на Македонија. На дербито од првото коло од новата сезона домаќин е КК „Кожув“, а ќе гостува МЗТ „Скопје“ - Аеродром.

Домаќинскиот клуб од Гевгелија го најави хуманитарниот карактер на дербито - секој посетител на натпреварот со купувањето на влезницата, е донор на средства кои организаторот, „КК „Кожув“ ќе ги намени за помош на оштетените семејства од опожарената зграда летово во Гевгелија.

Влезницата е 50,- денари. Приклучете се на хуманитарниот натпревар со поглед од трибините на Спортската сала „24 април“, денеска од 18:00 часот.

- „Ајде Гевгелија да бидеме хумани и да го бодриме Кожув кон нови победи и успеси. Ве очекуваме!! Еден клуб еден град КОЖУВ ГЕВГЕЛИЈА!“ порачуваат нашите кошаркари.

Кожув минатата сабота учествуваше на уште еден хуманитарен настан гостувајќи во Гостивар на прилателски натпревар со тамошниот клуб. Хуманоста пред се', порачуваат „кожувци“.


Last modified on Сабота, 12 Октомври 2019 - 19:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Шести ден протести во САД кои зафатија 25 држави

Смртта на George Floyd од рацете на полицијата во Минеаполис предизвика широки

Повеќе

Лишени од слобода седум гевгеличани и еден валандовчанец

МВР известува дека денеска се поднесени кривични пријави за седуммина

Повеќе

Пендаровски одлучи – Нова вонредна состојба до 14 јуни

Претседателот Пендаровски по денешниот состанок на Советот за безбедност во

Повеќе

Приведен 22 годишен богданчанец за кријумчарење мигранти

Превезувал нелегално 13 мигранти од Бангладеш со комби, но поради неприлагодена

Повеќе

Тролски фарми од Македонија и Филипините ја туркаа дезинформацијата за

Еден од најголемите издавачи на дезинформации за коронавирус на Фејсбук е

Повеќе

Ќе има ли нова вонредна состојба?

Нови 52 заболени од Ковид-19 за изминатите 24 часа, непочитување на мерките за

Повеќе

Бетонирана улицата „Деко Ковачев“ во Гевгелија

Уличниот крак од улицата „Деко Ковачев“- Гевгелија, во должина од околу 300

Повеќе

Почувствуван земјотрес во југот од Македонија

Тектонско придвижување на земјиното тло вечерва во 22:55 часот почувствуваа

Повеќе

Во чест на Спасовден - заштитникот на Гевгелија

Денеска е Св. Спас - заштитник и спасител на луѓето, заштитник на Гевгелија.

Повеќе

Од денеска се отвараат рестораните и кафетериите за посетителите

Од 28 мај после речиси двеиполмесечен прекин на дејноста поради корона кризата,

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.