Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Утре Гевгелија без струја

Понеделник, 18 Ноември 2019

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ утре вторник, 19.11.2019 година ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на локациите низ цела општина Гевгелија. Така од ЕВН - КЕЦ Гевгелија известуваат дека прекин на електричната енергија за сите потрошувачи од општината ќе настапи од 05 до 07 часот утрината ма 19.11.2019 година.

Ова известување НЕ важи само за Богородица, Граничен премин Богородица и објектите на патот кон Граничниот премин, кои се надвор од планот за работа на екипите на ЕВН и ќе немаат прекин во електроснабдувањето.

Од гевгелискиот Кориснички енерго Центар велат дека се работи на реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, па се молат граѓаните да го прилагодат својот дневен распоред спрема ова известување за прекин на електроснабдувањето.


Last modified on Понеделник, 18 Ноември 2019 - 13:25

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.