Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа

Недела, 26 Јануари 2020

Коби Брајант, утрово по локално американско време, загинал во хеликоптерска несреќа во Калабасас, Калифорнија.

Смртта на 41-годишната поранешна кошаркарска на Лос Анџелес „Лејкерс“ ја потврди TMZ sport.

Во веста се наведува дека Брајант патувал со уште четири лица во неговиот приватен хеликоптер кога се урнал, при што загинале сите во авионот.
Причината за несреќата е под истрага.

Целата своја кошаркарска кариерата кoja ja започна како 18-годишник и стана НБА ол-стар ѕвезда, ја помина цели 20-години со „Лејкерси“, освојувајќи пет НБА првенства пред да замине во пензија во 2016 година.

Тој беше првиот во историјата на НБА лигата кој играше најмалку 20 сезони.


Last modified on Недела, 26 Јануари 2020 - 21:33

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната

Повеќе

ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот

Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за

Повеќе

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница на РСМ

Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница,

Повеќе

Османи: Започнаа преговори Заев-Ахмети за заедничка коалиција

Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за

Повеќе

ГП „Евзони“ од утре целосно се затвара од 23 до 07 часот наутро

Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите

Повеќе

Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија

Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ

Повеќе

Конституиран новиот 10-ти по ред парламентарен состав на РСМ

Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се

Повеќе

Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена

Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.
Денеска,

Повеќе

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

Честит 2 август – Денот на републиката

Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката,

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.