Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49

Во спомен на незаборавниот Коби Брајан (1978-2020)

Понеделник, 27 Јануари 2020

„Легендите не умираат“ со такви наслови и видеа од настапите на Коби на паркетот со своите „Лејкерси“ синоќа фановите му оддадоа почит на прерано починатата НБА ѕвезда.

НБА натпреварите вчера се одвиваа со солзи во очите на играчите и со довикување Коби, Коби, иако тој не е на теренот, и не играа неговите „Лејкерси“. Но, целата публика и кошаркарите беа во тага од веста за смртта на Коби во хеликоптерската несреќа.

Коби Брајан загина вчера, недела, во хеликоптерска несреќа во Калабасас, Калифорнија, откако хеликоптерот со предниот дел удрил во планинскиот дел околу Лос Анѓелес, се срушил и се запалил. Сите девет патници загинале на местото на несреќата, меѓу кои и 13 годишната ќерка на Коби. Поради пожртвуваноста на теренот беше наречен „Црната Мамба“.

Last modified on Понеделник, 27 Јануари 2020 - 14:10

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Засилени мерки против корона вирусот наложи ОКШ Гевгелија

Дезинфекција на јавните површини, улици, тротоари, влезови на станбените

Повеќе

Во земјава 12 пациенти излечени од Covid-19

Денешниот биланс на корона вирусот во државата е 285 заболени, 12 излечени од

Повеќе

Случајот со корона во Гевгелија ги засили дезинфекционите мерки во Општината

Ново миење на улиците во градот со дезинфекциони средства и дополнително

Повеќе

Две нови жртви од корона вирус во државата

На Клиниката за инфективни болести во Скопје синоќа починале двајца пациенти

Повеќе

Трет ден опаѓа бројот на ново заболени од корона во државата

Со 18 ново заболени од вчерашните 24, и завчерашните 29, веќе трет ден опаѓа

Повеќе

Столтенберг и' посака Добредојде на МК во НАТО

- „Добредојдовте во #NATO, #NorthMacedonia! Тоа е долг пат, но сите ваши напори

Повеќе

ДОНЕСЕНА УРЕДБА: Одлагање на кредитите и пониски каматни стапки

Одлагање на ратите за отплата кредитите, или намалување на каматната стапка се

Повеќе

ОЈО во Гевгелија со парични казни за девет лица

Јавното обвинителство на РСМ денеска издаде соопштение со кое се наведува дека

Повеќе

Обезбедени се 55 нови респиратори, се чека на испорака

Европската Унија и Норвешката амбасада во донаторска мисија за обезбедување

Повеќе

Седумдесет годишен А.А. е сторител на инцидентот прексиноќа во центарот на

Секторот за внатрешни работи, Канцеларија за односи со јавноста од Струмица во

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.