Видео: Ноле како Роки Балбоа

Недела, 27 Декември 2020

Најдобриот тенисер на светот иако нема скорешен спортски настап континуирано работи на одржување на својата физичка кондиција.
Новак Ѓоковиќ моментално се наоѓа во Дивчибаре, каде се подготвува за следната сезона.

Иако првиот настап во сезоната ќе го има на почетокот на февруари на АТП купот, Австралија опен започнува на 8 февруари, најдобриот тенисер на светот не седи со скрстени раце.

Редовно џогира па фановите го „уловија“ додека тренира. Така, Ноле на Дивчибаре е виден како џогира во друштво со неговиот соработник на велосипед и тоа по дожд и ниска немпература.

Ѓоковиќ на ова видео потсетува на познатиот јунак Роки, кој трча низ Филаделфија и ги поздравува минувачите.
„Од големите луѓе може многу да научиме. Да останеме природни и едноставни - секогаш“ - напиша на Инстаграм „Вила природа Дивчибаре“ која го сподели видеото од тренингот на Ѓоковиќ.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната

Повеќе

ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од

Повеќе

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

Почувствуван земјотрес во Гевгелија

Благо движење на земјата како лулање во правец југ-север-југ вечерва беше

Повеќе

Собранието со 62 „ЗА“ изгласа доверба на Владата

Парламентарното мнозинство уште еднаш ѝ аплаудираше на Владата. Овој пат за

Повеќе

Хуманитарен Апел за помош на Веселинка

АПЕЛ за помош на Веселина Поп Гонова! - објавија нејзините роднини и пријатели

Повеќе

ВИДЕО: Силен земјотрес во Грција почуствуван и во Македонија

Претпладнево во 11:16 часот се затресе тлото во Лариса, Грција со јачина од 6,2

Повеќе

Кривични пријави за угостител од Гевгелија и возач од Богданци

Гевгелиски угостител и возач од Богданци добиле кривични пријави од ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.