Топ Новости

Вардарки влегуваат во финалето на Лига на шампиони

  • Сабота, Мај 12 2018

{flike}


По вечерашната убедлива победа од 25:19 над рускиот тим „Ростов Дон“, Вардарки влегуваат во финалето на женската Лига на шампиони.

Во финале ракометарките на Вардар ќе се сретнат со унгарската екипа Ѓер.

Утрешното големо финале кое е закажано со почеток во 18 часот е можност за одмазда за ланскиот пораз на Вардарки токму од Ѓер кој стана шампион во продолженијата со резултат 31:30.

Утрешното финале е и последна шанса за женскиот тим на Вардар да застане на европскиот трон со оглед на тоа што тимот се распушта по крајот на сезоната.


Вардар- Барселона 26:30

Сега Вардар во Групата А од ЛШ се изедначи со Рајн Некар и Келце

Повеќе

Евробаскет Македонија-Косово во Гевгелија

Претседателот на МКФ, Петар Наумоски потврди дека на 2 декември во Гевгелија ќе се одигра  претквалификациониот натпревар за Евробаскет 2021 Македонија - Косово

Повеќе

Хачанов го победи Ѓоковиќ на финалето во Париз

Светскиот рекет број 1 пропушти да ја понесе петтата Мастер титула од Париз

Повеќе

Вардар со петта победа во квалификации на ЛШ

Со победа над Мешков Брест со резултат 30:23 Вардар има пет победи од шест одиграни натпревари во 6-то коло од квалификациите на Лигата на шампионите

Повеќе

Трка на мирот со кајаци во Дојран

По повод 100 годишнината од крајот на Првата Светска Војна, Општина Дојран во сработка со Бугарско-македонскиот младински клуб организира меморијална Трка на мирот

Повеќе

Општинска дотација од 2,8 милиони денари за КК „Кожув“

КК „Кожув“ доби 2,8 милиони денари дополнителна буџетска финансиска инекција од Општина Гевгелија

Повеќе

Македонските ракометари поразени во Грција

Срамен пораз во Кожани од Грција со 28-26, иако сите очекуваа лесна победа

Повеќе

Македонските ракометари со прва победа над Турција за ЕП 2020

Со резултат 31:27 Македонија со победа над Турција ги стартуваше квалификациите за ЕП 2020

Повеќе

Блокотехна со победа, Кожуф со пораз

Кошаркарски викенд билтен за локалните гевгелиски клубови 

Повеќе

14-ти Меморијал „Димитар Кангата“

Во чест на својот долгогодишен член Димитар Кангов-Кангата, гевгелиските планинари од ЗПСК „Кожуф“ и годинава го организираа традиционалниот меморијал со искачување на врвот Зелен брег

Повеќе


 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

„Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“

Меѓународен грант од 1,5 милиони евра за општина Дојран одобри Европската

Повеќе

Опозицијата во Унгарија бара Груевски да биде екстрадиран во Македонија

Унгарските опозициски партии ја повикаа Владата на Унгарија да го уапси и брзо

Повеќе

Објавен меѓународен тендер за регулација на коритото на Сува река

Општина Гевгелија минатата недела го објави првиот меѓународен тендер во овој

Повеќе

МВР со постапка за меѓународна потерница за Груевски

Попладнево, Министерството за внатрешни работи започна постапка за распишување

Повеќе

Груевски се јави

Жив и здрав е и во Будимпешта е

Повеќе

Започна реконструкцијата на патот Гевгелија - Негорци

Од вчера на терен е градежна механизација која започна подготвителни работи за

Повеќе

Распишана потерница по Груевски

По барање на Кривичниот суд, денес МВР во 16:30 распиша потерница по екс

Повеќе

Една година локална власт во Гевгелија

Прес на градоначалникот на општина Гевгелија - Сашо Поцков за остварувањата во

Повеќе

Прва награда за гевгелиските ученици Софија и Илија на „Месецот на науката 2018“

Вториот ден од манифестацијата „Месец на науката 2018“ што се одржа во

Повеќе

Париз ја собра светската елита

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.