Топ Новости

Леброн Џејмс во Лејкерс

  • Понеделник, Јул 02 2018

 

Еден од најдобрите НБА кошаркари Леброн Џејмс преминува во ЛА Лејкерс.

Тој на својот инстаграм профил накратко напиша:
„Му благодарам на североисточно Охајо за неворојатните четири сезоно. Ова секогаш ќе биде мојот дом“.

Иако тој не спомна ништо за Лејкерси, за неговиот трансфер се огласија неговите менаџери кои го потврдуваат трансферот и соопштиле дека с работи за 4 годишен договорсо кој Леброн ќе заработува 154 милиони долари.

Ова Леброн го прави по истекот на договорот со Кливлент. Управата на Кливлент сакала да го задржи, но од менаџерскиот тим соопштуваат дека Леброн добил понуда која не можел да ја одбие.

Со тоа Леброн Џејмс станува првиот НБА играч кој бил прогласен за најдобар стрелец на првенството да премине во нов НБА клуб.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Заев: Европа е во Гевгелија, затоа треба да одговориме со ЗА на европските

Трибина „ЗА европска Македонија“ со коалицијата „Излези ЗА“ одржана вечерва во

Повеќе

„ЗА европска Македонија“ во Богданци

Премиерот Заев во Богданци: Вашингтон и целиот свет оддаваат признание на

Повеќе

Велосипедско дефиле

Гевгелија преплавена од велосипеди по повод 22 септември - Меѓународниот „Ден 

Повеќе

22 септември - Меѓународен ден без автомобили

Со велосипедско дефиле Гевгелија денеска ќе го одбележи 22 Септември -

Повеќе

Сабота 8 часови без струја Гевгелија и Богданци

Нов осумчасовен прекин во снабдувањето со електрична енергија поради неопходни

Повеќе

Средба на Премиерот Заев со Потпретседателот на САД, Мајк Пенс

Македонскиот Премиер Зран Заев денеска оствари средба со Потпретседателот на

Повеќе

Соопштение од Општинска изборна комисија Гевгелија

Промена на гласачките места во Гевгелија, Миравци, Негорци и Габрово

Повеќе

ЕВН најавува 8 часовен прекин на струја во Гевгелија

Утре петок 21 септември во терминот од 7:30 до 15:30 часот дистрибутерот на

Повеќе

Мицкоски: Ако референдумот биде успешен и мнозинството е „за“, ќе го почитуваме

Став на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ по однос на референдумското изјаснување на

Повеќе

Низ ГП „Богородица“ летово поминале 1,5 милион туристи

Половина милион македонски туристи претставуваат 1/3 од вкупниот летен патнички

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.