Вардар со втора победа во Лига на шампиони

Недела, 23 Септември 2018

Ракометарите на македонскиот шампион славеа со 33:25 против Кристијанштад

 

 

Вардар има две победи во Лигата на шампионите после две кола и го чува врвот во групата А каде е единствениот тим што има четири бода и на тој начин успеа одлично да го продолжи патот во уште една сезона.

Ракометарите на македонскиот шампион денеска славеа со 33:25 против Кристијанштад со што само потврдија дека во моментов се во одлична форма. Средбата ја почнаа во голем стил и направија одличен резултат така што победата беше одраз на сработеното во сите 60 минути.

Кристијанштад не можеше да го следи темпото и рано падна во голема криза, па оттаму на крајот разликата беше преголема. Инаку, ова беше седми дуел меѓу Вардар и Кристијанштад во Лигата на шампионите и седма победа на Вардар.

Вардарци сезонава одново се во центарот на вниманието и покажуваат дека се во одлична форма на стартот на сезоната, но и покажуваат дека се константни во играта што секако може да радува.

- „Со оваа победа против тимот на Кристијанштад и играта докажавме дека триумфот над Монпелје минатата сабота не беше случајност. Дека тоа е плод на одлични играчи и добри тренинзи. После оваа победа и ние почнуваме да веруваме во себе, но и луѓето во Македонија веќе веруваат во нас“, изјави Игор Карачиќ.

 

Last modified on Недела, 23 Септември 2018 - 13:37

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Првите капачи во Дојран

Сончевите денови од топлиот продолжен викенд со температури до 29 и 30 степен

Повеќе

Чествување на Светите Кирил и Методиј

Гевгелиската епархија и Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија денеска и

Повеќе

Одбележан Патрониот празник на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Патрониот празник на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија

Повеќе

Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите

Повеќе

СДСМ: Социјалната помош ќе порасне за 300 % од сегашните 3.900 денари

Собранието на РСМ денеска го изгласа новиот Закон за социјална заштита кој ќе

Повеќе

Работилница за кинези терапија на „Мобилност“ Гевгелија

Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Гевгелија, вчера во

Повеќе

Видео: Заев во Србија на отворањето на Коридор 10

- „Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи“ рече Премиерот Зоран

Повеќе

Матурска парада во Гевгелија по 13-ти пат

Сто и педесет гевгелиски матуранти денеска во центарот на Гевгелија по 13-ти

Повеќе

ЦИВИЛ: Да се укинат неразумните и прескапи повластици и привилегии за

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да стават

Повеќе

Наградени ученици од ООУ „Климент Охридски“ од Миравци

Први по македонски, втори по математика, пофалени за англиски јазик, тоа е

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.