Топ Новости >
Гевгелискиот алпинист Георги Петков денеска со висински тренинг над 5.800 метри од Хималајскиот масив
Khumbu Himal е базниот камп на Хималаите лоциран на 5.325 метри надморска висина од каде меѓународната експедиција во која се наоѓа и гевгелискиот алпинист Д-р Ѓорги Петков ќе остане наредните шест недели
Почина Мирче Ќорнаков - најдобриот гевгелиски мотокросист Featured
Шесткратен првак на Македонија во мотокрос, параглајдерист, кајакар и неуморен трагач по спортските возбуди
Гевгелискиот патник до највисокиот врв на светот Монт Еверест, Д-р Ѓорги Петков денеска пристигна до кампот Гокио кој се наоѓа на 4.800 метри надморска висина на Хималаите
Утрово во седиштето на ПД „Кожуф“ испратен д-р Ѓорги Петков од бројната дружина гевгелиски планинари и свои сограѓани на пат кон Еверест
Д-р Ѓорѓе Петков тргнува на покривот на светот -  Монт Еверест Featured
Шестчлена екипа од која само гевгеличанецот д-р Ѓорги Петков е од Балканот тргнува на алпинистичката експедиција за искачување на највисокиот врв на светот - Монт Еверест 8.848
Најзаслужен за победата со 40 коша разлика беше капитенот Горан Главчев кој направи трипл-дабл со 16 поени, десет скока и десет асистенции
Глобалната меѓународна штафета „Трката за мир“, во која се вклучени маратонци-волонтери од целиот свет, задутре на 7 март, во среда, пристигнува во нашата земја
После победата над Шведска, Шпанија за првпат на врвот на европскиот ракомет
Страница 3 од 15

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.