Топ Новости >
Финалниот меч на тринаесеттото Европско ракометно првенство меѓу Шведска и Шпанија ќе се игра вечерва во 20:30 часот.Претходно, од 18 часот за бронза ќе играат Франција и Данска
После поразот од Шпанија, вечерва со почеток во 20:30 часот одиме јако со Чешка
После поразот од Шпанија, вечерва со почеток во 20:30 часот одиме јако со Чешка
ЕХФ потврди дека првенството за Кире Лазаров е завршено
Натпреварот меѓу нашата репрезентација и Шпанија се игра во почеток во 20:30 часот
Македонија одигра нерешено со Германија Featured
Со резултат 25:25 Македонија вечерва се израмни во вредностите со актуелниот европски ракометен првак Германија
Федерацијата е казнета со 1.000 евра поради „гаќиците“ под шорцевите. 1.000 евра има казна и за чорапите на дуелот со Словенија
Нови четири бода за македонската ракометна репрезентација со победата на репрезентацијата на Црна Гора на Европското првенство во Хрватска
Со само гол разлика од 25:24 македонските ракометари одиграа импресивна победа над третопласираните од минатото Светско првенство, Словенците
Страница 4 од 15

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.