Топ Новости
Утрово во седиштето на ПД „Кожуф“ испратен д-р Ѓорги Петков од бројната дружина гевгелиски планинари и свои сограѓани на пат кон Еверест
Д-р Ѓорѓе Петков тргнува на покривот на светот -  Монт Еверест Featured
Шестчлена екипа од која само гевгеличанецот д-р Ѓорги Петков е од Балканот тргнува на алпинистичката експедиција за искачување на највисокиот врв на светот - Монт Еверест 8.848
Најзаслужен за победата со 40 коша разлика беше капитенот Горан Главчев кој направи трипл-дабл со 16 поени, десет скока и десет асистенции
Глобалната меѓународна штафета „Трката за мир“, во која се вклучени маратонци-волонтери од целиот свет, задутре на 7 март, во среда, пристигнува во нашата земја
После победата над Шведска, Шпанија за првпат на врвот на европскиот ракомет
Финалниот меч на тринаесеттото Европско ракометно првенство меѓу Шведска и Шпанија ќе се игра вечерва во 20:30 часот.Претходно, од 18 часот за бронза ќе играат Франција и Данска
После поразот од Шпанија, вечерва со почеток во 20:30 часот одиме јако со Чешка
После поразот од Шпанија, вечерва со почеток во 20:30 часот одиме јако со Чешка
ЕХФ потврди дека првенството за Кире Лазаров е завршено
Страница 6 од 18

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.