Топ Новости >

Роналдо се приклучи на подготовките на Португалија

  • Вторник, Јун 05 2018

 

Најголемата фудбалска ѕвезда на Португалија, Кристијано Роналдо, денеска се приклучи на подготовките на националниот тим во пресрет на Светското првенство во Русија. Тој доби дополнителен одмор по настапот во финалето на Лигата на шампионите за да се освежи и да биде максимално физички подготвен за претстојните искушенија.

Роналдо одработи лесен тренинг, но не сакаше да зборува пред новинарите. По изјавата што ја даде по завршувањето на финалниот меч од ЛШ, се уште е неизвесно дали ќе остане во Реал Мадрид и следната сезона. Има најави за негов можен трансфер во Манчестер јунајтед или во Пари Сен Жермен. Сепак, ПР службата на португалската фудбалска репрезентација напомена дека Роналдо нема да дава изјави за поврзани со клупскиот фудбал, се додека настапува на Светското првенство во Русија.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Шекеринска со писмо до министрите на НАТО

„Ја барам вашата поддршка за Македонија“ - им напиша Шекеринска во писмото до  министрите за одбрана на 29 земји членки на НАТО

Повеќе

Коѕијас денеска со потпис, а утре со писмо до ЕУ и НАТО

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас писмено го потврдува непротивењето на Грција за напредокот на Македонија за членство во ЕУ и НАТО

Повеќе

Водата во Дојранското Езеро е безбедна за капење

Испитаните примероци вода од езерото од ЈЗУ „ИЈЗ“ покажаа квалитет на вода безбеден за капење и рекреација на луѓето

Повеќе

Собранието го ратификува договорот со Грција

Со 69 гласа ЗА Собранието на Република Македонија го ратификуваше Договорот со Грција. Се чека на Иванов

Повеќе

Томе Главчев со плакета за бизнис личност во 2018 за ЈИЕ

Манифестацијата „Бизнис партнер“ додели 40 награди на компании и бизнис личности од Југоисточна Европа за 2018

Повеќе

Објавена продажба на градежни парцели во Гевгелија

Десет парцели за индивидуално домување и една парцела за лесна индустрија во Гевгелија се објавени на продажба по пат на електронско јавно наддавање

Повеќе

Комарците помилувани на неодредено време

Поради лошото време одложено прскањето против комарци во целиот Југоисточен регион

Повеќе

Етничките македонци во Грција се радуваат на Договорот

Селцас е пратеник во грчкиот Парламент од Лерин и вели дека Македонците во Грција се радуваат на договорот

Повеќе

Потпишан Договорот меѓу Македонија и Грција

ВИДЕО: Потпишувањето на конечниот договор за решавање на македонско-грчкиот спор за името и за стратегиско партнерство

Повеќе

И во грчкиот Парламент се прозбори на македонски јазик

Пратеник на СИРИЗА се обрати на Македонски јазик, на костурски дијалект во грчкиот парламент

Повеќе

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.