Топ Новости

ВИДЕО: Бразилските репрезентативци каменувани во Бразил

  • Понеделник, Јул 09 2018

 

Бразилските фудбалери после поразот од Белгија и елиминацијата на Светското првенство, во својата држава беа дочекани со камења.

Со камења, јајца и други предмети незадоволните бразилски навивачи го каменуваа автобусот на фудбалската репрезентација на Бразил.

Бразилските медиуми информираат дека никој од фудбалерите и од стручниот тим не е повреден во нападот на лутите бразилски навивачи.

Ова е драстична реакција на навивачите на оваа нација во која празникот е фудбал, но со последната случка покажуваат дека може да биде предмет на огорченост и напади.

Навивачите најмногу се лути на автоголот на Фернандињо во последниот дуел со Белгија во кој Бразил загуби со резултат 2 - 1 и со тоа за нив заврши светското првенство.


 


 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

„ЗА европска Македонија“ во Богданци

Премиерот Заев во Богданци: Вашингтон и целиот свет оддаваат признание на

Повеќе

Велосипедско дефиле

Гевгелија преплавена од велосипеди по повод 22 септември - Меѓународниот „Ден 

Повеќе

22 септември - Меѓународен ден без автомобили

Со велосипедско дефиле Гевгелија денеска ќе го одбележи 22 Септември -

Повеќе

Сабота 8 часови без струја Гевгелија и Богданци

Нов осумчасовен прекин во снабдувањето со електрична енергија поради неопходни

Повеќе

Средба на Премиерот Заев со Потпретседателот на САД, Мајк Пенс

Македонскиот Премиер Зран Заев денеска оствари средба со Потпретседателот на

Повеќе

Соопштение од Општинска изборна комисија Гевгелија

Промена на гласачките места во Гевгелија, Миравци, Негорци и Габрово

Повеќе

ЕВН најавува 8 часовен прекин на струја во Гевгелија

Утре петок 21 септември во терминот од 7:30 до 15:30 часот дистрибутерот на

Повеќе

Мицкоски: Ако референдумот биде успешен и мнозинството е „за“, ќе го почитуваме

Став на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ по однос на референдумското изјаснување на

Повеќе

Низ ГП „Богородица“ летово поминале 1,5 милион туристи

Половина милион македонски туристи претставуваат 1/3 од вкупниот летен патнички

Повеќе

Гевгелиски „Комуналец“ со полугодишна позитива

Зголемената цена на водата и комуналните услуги и нотарските платни налози ја

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.