Фудбалски натпревар во спомен на Истатов

Среда, 03 Октомври 2018

Пријателски натпревар помеѓу ЖФК „СЦ Истатов 2015“ и ЖФК „Спортика“ Благоевград

 

 

Во недела, на 7 октомври, ќе се одржи пријателски натпревар помеѓу женските фудбалски клубови „СЦ Истатов 2015“ од Нов Дојран и „Спортика“ од Благоевград, Република Бугарија.

Натпреварот се одржува во спомен и сеќавање на неодамна починатиот основач и ментор на „СЦ Истатов“, фудбалската легенда, голман, тренер, спортски работник и бизнисмен Благој Истатов.

Неутешните негови следбеници во фудбалот, членовите на ЖРК „СЦ Истатов 2015“ на овој начин му оддаваат и спортски помен на големиот спортист и спортски работник за сите негови остварувања во спортот, а особено заживувањето и негувањето на фудбалкиот женски тим во Нов Дојран.

Натпреварот ќе се одигра на стадионот на Спортскиот центар „Истатов“ во Нов Дојран со почеток во 11:30 часот.

 

Last modified on Среда, 03 Октомври 2018 - 15:12

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Чествување на Светите Кирил и Методиј

Гевгелиската епархија и Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија денеска и

Повеќе

Одбележан Патрониот празник на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Патрониот празник на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија

Повеќе

Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите

Повеќе

СДСМ: Социјалната помош ќе порасне за 300 % од сегашните 3.900 денари

Собранието на РСМ денеска го изгласа новиот Закон за социјална заштита кој ќе

Повеќе

Работилница за кинези терапија на „Мобилност“ Гевгелија

Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Гевгелија, вчера во

Повеќе

Видео: Заев во Србија на отворањето на Коридор 10

- „Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи“ рече Премиерот Зоран

Повеќе

Матурска парада во Гевгелија по 13-ти пат

Сто и педесет гевгелиски матуранти денеска во центарот на Гевгелија по 13-ти

Повеќе

ЦИВИЛ: Да се укинат неразумните и прескапи повластици и привилегии за

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да стават

Повеќе

Наградени ученици од ООУ „Климент Охридски“ од Миравци

Први по македонски, втори по математика, пофалени за англиски јазик, тоа е

Повеќе

Заев ги најави критериумите за „Метлата“

Промени на раководните структури на министерско ниво, во државните институции,

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.