Топ Новости >
Гевгелискиот патник до највисокиот врв на светот Монт Еверест, Д-р Ѓорги Петков денеска пристигна до кампот Гокио кој се наоѓа на 4.800 метри надморска висина на Хималаите
Кожув го совлада Карпош Соколи во Скопје во последниот натпревар од првото коло на плеј-аутот од кошаркарскиот шампионат на Македонија
Жозе Мурињо „потпиша“ со својот син за тренерскиот тим во Манчестер Јунајтед
Утрово во седиштето на ПД „Кожуф“ испратен д-р Ѓорги Петков од бројната дружина гевгелиски планинари и свои сограѓани на пат кон Еверест
Д-р Ѓорѓе Петков тргнува на покривот на светот -  Монт Еверест Featured
Шестчлена екипа од која само гевгеличанецот д-р Ѓорги Петков е од Балканот тргнува на алпинистичката експедиција за искачување на највисокиот врв на светот - Монт Еверест 8.848
Најзаслужен за победата со 40 коша разлика беше капитенот Горан Главчев кој направи трипл-дабл со 16 поени, десет скока и десет асистенции
Шестдецениското постоење на ПД „КожуФ“ од Гевгелија продолжува со работа со подмладено раководство
Глобалната меѓународна штафета „Трката за мир“, во која се вклучени маратонци-волонтери од целиот свет, задутре на 7 март, во среда, пристигнува во нашата земја
Девет милиони денари за развој на спортот за 2018 година Featured
Советот на општина Гевгелија ја одобри програмата за развој на спортските активности и манифестации во тековната 2018 година со издвојување на 9.000.000,- денари буџетски средства за популаризација на спoртот во Општината
Страница 3 од 28

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.