Топ Новости >
Вечерва во драматичен натпревар Бразил ја совлада Колумбија со 2-1. Ниту Нејмар, ниту Хулк, ниту Оскар, не беа херои на Бразилците на овој меч, туку победата ја донесоа одбранбените фудбалери Тијаго Силва и Давид Луиз
Тај-брејк победа на Новак Ѓоковиќ над бугаринот Григор Димитров за финале на Вимблдон
Светското првенство 2014: Германија ја порази Франција со 1-0
Со жестока пенал пресметка репрезентацијата на Костарика за првпат се пласира во четвртфиналето на Светското првенство во Бразил
Селекторот на Холандија, Луј Ван Гал по денешниот трилер триумф над Мексико призна дека неговата репрезентација успеала да се извлече, иако можеби и не ја заслужила победата…
„Бразил е катастрофа, требаше да испадне“
Планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија викендов учествуваше на 17-та Балканска средба на планинари што се одржа во местото Овчар Бања, на планината Каблар во Србија
Дваесет годишниот Душан Попов од Гевгелија веќе осум години самостојно тренира тенис и успева да обезбеди учество на државни и меѓународни натпревари
И двете репрезентации остануваат во игра и во следната фаза
Страница 24 од 31

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.