Со турскиот вицепрвак 31-годишниот струмичанец ќе игра во Лигата на шампионите
Мери Костадиновска - прва гевгеличанка на покривот на Европа Featured
Планинарката Мери Костадиновска, членка на Планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија на 5 август годинава го искачи највисокиот врв во Европа, Елбрус, кој се наоѓа на 5.642 метри надморска височина во Русија и со тоа стана првата гевгеличанка која го достигна покривот на Европа
Планинари на ПД „Кожуф“ за прв пат на врвовоте на Доломитие во Италија Featured
Единаесет члена експедиција на Планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија при крајот на месец jули и почетокот на август реализираа десетдневна експедиција на врвот Триглав (2.864 м.н.в.) на Јулските Алпи во Словенија и за прв пат ги искачија врвовите на Доломитите во Италија
Во тек е пријавување на учесници кое трае заклучно до 10 август
Четворократниот светски фудбалски шампион, репрезентацијата на Германија денес слета на аеродромот „Телег“ дочекани со овации од своите симпатизери
Ваква порака упати Севернокорејската државна пропагандна машинерија во служба на диктаторот Кин Јонг Ун
Германија е новиот светски шампион во фудбал, откако во финалето на Светското првенство во Бразил ја победи селекцијата на Аргентина со 1-0 по продолженија
Патникот за финалето на мундијалот е Германија по поразот на селекцијата на Бразил од 1:7
Трофејот отиде во рацете на српскиот тенисер по четири часови исцрпна игра против швајцарецот Федерер
Страница 28 од 36

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.