Топ Новости >
Три македонски планинарски друштва се искачија на два врва од планината Витоша Бугарија
После победата над Шведска, Шпанија за првпат на врвот на европскиот ракомет
Финалниот меч на тринаесеттото Европско ракометно првенство меѓу Шведска и Шпанија ќе се игра вечерва во 20:30 часот.Претходно, од 18 часот за бронза ќе играат Франција и Данска
После поразот од Шпанија, вечерва со почеток во 20:30 часот одиме јако со Чешка
После поразот од Шпанија, вечерва со почеток во 20:30 часот одиме јако со Чешка
ЕХФ потврди дека првенството за Кире Лазаров е завршено
Натпреварот меѓу нашата репрезентација и Шпанија се игра во почеток во 20:30 часот
Македонија одигра нерешено со Германија Featured
Со резултат 25:25 Македонија вечерва се израмни во вредностите со актуелниот европски ракометен првак Германија
Федерацијата е казнета со 1.000 евра поради „гаќиците“ под шорцевите. 1.000 евра има казна и за чорапите на дуелот со Словенија
Страница 4 од 28

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.