Топ Новости
Гевгелискиот алпинист Георги Петков денеска со висински тренинг над 5.800 метри од Хималајскиот масив
Khumbu Himal е базниот камп на Хималаите лоциран на 5.325 метри надморска висина од каде меѓународната експедиција во која се наоѓа и гевгелискиот алпинист Д-р Ѓорги Петков ќе остане наредните шест недели
Реал Мадрид поразен на свој терен дома од Јувентус, но сепак се избори за полуфинале во Лигата на Шампиони
Почина Мирче Ќорнаков - најдобриот гевгелиски мотокросист Featured
Шесткратен првак на Македонија во мотокрос, параглајдерист, кајакар и неуморен трагач по спортските возбуди
Гевгелискиот патник до највисокиот врв на светот Монт Еверест, Д-р Ѓорги Петков денеска пристигна до кампот Гокио кој се наоѓа на 4.800 метри надморска висина на Хималаите
Кожув го совлада Карпош Соколи во Скопје во последниот натпревар од првото коло на плеј-аутот од кошаркарскиот шампионат на Македонија
Жозе Мурињо „потпиша“ со својот син за тренерскиот тим во Манчестер Јунајтед
Утрово во седиштето на ПД „Кожуф“ испратен д-р Ѓорги Петков од бројната дружина гевгелиски планинари и свои сограѓани на пат кон Еверест
Д-р Ѓорѓе Петков тргнува на покривот на светот -  Монт Еверест Featured
Шестчлена екипа од која само гевгеличанецот д-р Ѓорги Петков е од Балканот тргнува на алпинистичката експедиција за искачување на највисокиот врв на светот - Монт Еверест 8.848
Страница 8 од 33

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.