Топ Новости
Шестдецениското постоење на ПД „КожуФ“ од Гевгелија продолжува со работа со подмладено раководство
Глобалната меѓународна штафета „Трката за мир“, во која се вклучени маратонци-волонтери од целиот свет, задутре на 7 март, во среда, пристигнува во нашата земја
Девет милиони денари за развој на спортот за 2018 година Featured
Советот на општина Гевгелија ја одобри програмата за развој на спортските активности и манифестации во тековната 2018 година со издвојување на 9.000.000,- денари буџетски средства за популаризација на спoртот во Општината
Три македонски планинарски друштва се искачија на два врва од планината Витоша Бугарија
После победата над Шведска, Шпанија за првпат на врвот на европскиот ракомет
Финалниот меч на тринаесеттото Европско ракометно првенство меѓу Шведска и Шпанија ќе се игра вечерва во 20:30 часот.Претходно, од 18 часот за бронза ќе играат Франција и Данска
После поразот од Шпанија, вечерва со почеток во 20:30 часот одиме јако со Чешка
После поразот од Шпанија, вечерва со почеток во 20:30 часот одиме јако со Чешка
ЕХФ потврди дека првенството за Кире Лазаров е завршено
Страница 9 од 33

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.