Топ Новости >
Серена Вилијамс, Џоана Конта, Каролина Плишкова и Мирјана Лучиќ-Барони се пласираа во четвртфиналето на Аустралијан Опен
Со резултат 27 : 27 на теренот во Мец македонските репрезентативци го обезбедија билетот за Албервил, каде во осминафиналето ќе се сретнат со репрезентацијата на Норвешка
Македонија го совлада Тунис со 34-30 во натпреварот од првото коло од групата Б од Светското првенство во ракомет кое се одржува во Франција
Португалскиот фудбалер ја заокружи одличната година по освојувањето на „Лигата на шампионите“ и „Европското првенство во Франција“
По трет пат одбележан патронот за планинарскиот дом Томе Шутов - Кротки
ПД „Кожуф“ и годинава со планинарски марш во чест на својот член Димитар Кангов
Со гол водство (28:27) Загреб го победи „Вардар“ во петтиот натпревар од Лигата на шампионите
Магазинот „Tennis Smash“ го објави последното интервју со најдобриот тенисер на светот
После триипол години неправда врз ФК „Кожуф“ ,Општината го раскина договорот за користење и одржување на грасдскиот стадион на ФК „Миравци“ од Миравци
Страница 10 од 28

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.