Две златни, два сребени медала и две бронзи е епилогот на македонските натпреварувачи на Специјалната олимпијада во Абу Даби
Северната страна на Кожуф на висина од 2.004 мнв искачена од 10 члена екипа на гевгелиските планинари чиј клуб го носи името на познатиот врв „Двете уши“
Гевгелиските кошаркари на „Кожуф“ на гостински терен во Аеродром го победија со 80:91 носителот на шампионската титула во македонската кошаркарска лига, МЗТ од Скопје
Солидарен протест на приватните доктори од Гевгелија Featured
Mатични доктори од приватното здравство во Гевгелија денеска се солидаризираа со состојбата на својата колешка д-р Виолета Петковска од Виница и со протест пред ФЗОМ Подрачна единица Гевгелија бараа непречено функционирање на приватните здравствени ординации кои се во функција на јавното здравство во општината и државата
Врвовите Еклисаки (Εκκλησάκι - 1529μ) и Метериси (Μετερίζι - 1595μ) од планината Пајак во Грција викендов беа искачени од членовите на ЗСПК „Кожуф“ од Гевгелија
Кожув во една четвртина успеа да го добие дуелот во Куманово. Блокотехна без проблеми на домашен терен оствари победа
Македонскиот планинар Стоицев успеа да ја искачи Аконкагва иако е со оштетен вид и стана втор во светот кој направил таков подвиг
Видео: Балканскиот првенец по висина, врвот Мусала (2.925 мнв) од Рила, Бугарија, викендов беше искачен од членови на ПСК „Двете уши“ од Гевгелија
По турбулентен натпревар Вардар победи во Шведска
Страница 1 од 40

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.