Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
За неполни два дена видеото за „REAL SLAVS“ е прегледано над 90 илјади пати
По три пропаднати бракови со холивудски актерки, 56-годишниот Том не се откажува од љубовта
„Довидување таго“ е новата песна на Тамара Тодевска која пред јавноста беше претставена заедно со видео запис
Распеани гевгеличани освоија прво место на фестивал во Бугарија Featured
Во конкуренција од 1.000 исполнители, „Распеани гевгеличани“ го освоија првото место во категоријата на групи над 10 членови
„Egypt Station“ е 17-ти студиски албум на Сер Пол, поранешниот член на групата „Битлси“
Почнува реставрација на гробот на Тоше Featured
Владата одобри 150.000 евра за достојно почивалиште на прерано загинатата музичка ѕвезда
Продуцентите на комичната серија „The Big Bang Theory“ преку соопштение за медиумите известуваат дека дванаесетата сезона од серијалот е последна
Викендов во Стојаково беше собиралиште на гитаристи и музички бендови во организација на традиционалната „Гитаријада 100јаково“
На 13 октомври Фондацијата „Тоше Просеки“ ја најави промоцијата на новиот постхумен албум на македонскиот познат пејач
Страница 13 од 36

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.