Топ Новости
Делегацијата на ЕУ ја поврди номинацијата на оркестарот „Џамбо Агушеви“ од Струмица за „Европејци на годината“. Нивната номинација е четврта…
Нова песна на популарната група „Фолтин' како најава за новиот албум „МОМОМА“
Шести по ред сингл на музичкото семејно дуо составено 29-годишниот Глигор Гошев и 23-годишната Теодора со нов сингл
Пендаровски ја почна кампањата со песна на Дуке Бојаџиев
ФОТО и ВИДЕО: Нашата претставничка Тамара Тодевска со тим од Шведска ја снима македонската разгледница за песната „Горда“
(ВИДЕО) Марија Ичкова повторно ја допира публиката со нова песна
Великопосна песна (каланда) од Ансамблот „Македонија“ испеана во амбиентот на Бигорскиот манастир
ВИДЕО: Музички новитет од Влатко Лозановски
ВИДЕО: Премиерна изведба на песната „Proud“ со која нашата земја ќе учествува на изборот на Евросонг 2019
Страница 4 од 31

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.