Топ Новости
Сеќавање за првата средба со Тоше Проески, со неговиот глас, а потоа и лично
Македонскиот пејач и текстописец Владо Јаневски следниот месец низ концерт пред својата публика ќе ја сублимира четврт вековната музичка кариера
„Honeyland“, македонски документарен филм победник во три категории на американскиот филмски фестивал „Санденс“ („Sundance“)
Денеска, 25 јануари Тоше ќе наполнеше 38 години, а неговите песни ќе ги пеевме заедно со него наместо во спомен…
Видео: Жирито на Американската филмска академија ги објави номинациите за наградите Оскар за 2019
ВИДЕО: Меѓу позајмувачите на туѓи песни за препев се и Битлите, Елвис Присли, Витни Хјустон, Сантана, Нирвана и други
Видео: Божиќна честитка испеана од македонските естрадни уметници, испорачана од Здружението „Бадникови поворки“
Почина познатиот српски актер Марко Николиќ познат по улогата на таткото Попадиќ во популарната телевизиска серија „Подобар живот“
Списанието „Rollingstone“ ја објави листата на 50 хитови кои ја одбележаа 2018. Ние ви ги презентираме првите 20
Страница 6 од 31

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.