Топ Новости
Легендарниот српски пејач Шабан Шаулиќ денес загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија
На македонскиот актер Веселинов синоќа му беше врачена наградата за најдобар млад актер (Shooting Stars) на Берлинскиот филмски фестивал
Сеќавање за првата средба со Тоше Проески, со неговиот глас, а потоа и лично
Македонскиот пејач и текстописец Владо Јаневски следниот месец низ концерт пред својата публика ќе ја сублимира четврт вековната музичка кариера
„Honeyland“, македонски документарен филм победник во три категории на американскиот филмски фестивал „Санденс“ („Sundance“)
Денеска, 25 јануари Тоше ќе наполнеше 38 години, а неговите песни ќе ги пеевме заедно со него наместо во спомен…
Видео: Жирито на Американската филмска академија ги објави номинациите за наградите Оскар за 2019
ВИДЕО: Меѓу позајмувачите на туѓи песни за препев се и Битлите, Елвис Присли, Витни Хјустон, Сантана, Нирвана и други
Видео: Божиќна честитка испеана од македонските естрадни уметници, испорачана од Здружението „Бадникови поворки“
Страница 7 од 32

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.