Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
„Honeyland“, македонски документарен филм победник во три категории на американскиот филмски фестивал „Санденс“ („Sundance“)
Денеска, 25 јануари Тоше ќе наполнеше 38 години, а неговите песни ќе ги пеевме заедно со него наместо во спомен…
Видео: Жирито на Американската филмска академија ги објави номинациите за наградите Оскар за 2019
ВИДЕО: Меѓу позајмувачите на туѓи песни за препев се и Битлите, Елвис Присли, Витни Хјустон, Сантана, Нирвана и други
Видео: Божиќна честитка испеана од македонските естрадни уметници, испорачана од Здружението „Бадникови поворки“
Почина познатиот српски актер Марко Николиќ познат по улогата на таткото Попадиќ во популарната телевизиска серија „Подобар живот“
Списанието „Rollingstone“ ја објави листата на 50 хитови кои ја одбележаа 2018. Ние ви ги презентираме првите 20
Први на листата се членовите на ирскиот бенд Ју-Ту, а петта е Кејти Пери, како прва и најплатена музичарка од…
ВИДЕО: Дизниевиот цртан хит „Кралот лав“ од 1994 година добива свој римејк
Страница 11 од 36

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.