Топ Новости

Хуманитарен концерт на Фантоми север

Вторник, 20 Август 2019

Со настап на четири музички групи, двајца солисти, тројца ДЈ, фолклорни ансамбли и навивачки скандирања од членовите на „Фантоми север“ синоќа на плоштадот „Фонтана“ во Гевгелија се одржа хуманитарниот и роденденски концерт на навивачката група „Фантоми“.

Хуманиот карактер на настанот беше посветеноста за оштетените од опожарената зграда во Гевгелија и собирањето донаторски прилози од присутната публика за помош на семејствата чии станови-домови целосно изгореа во пожарот од 30 јули.

Роденденскиот карактер на настанот беше одбележувањето на 29 годишнината од формирањето на навивачката група „Фантоми“ од Гевгелија.

Забава исполнета со хуманост и солидарност со граѓаните е посветата на ваквото одбележување на речиси тридецениското постоење на оваа навивачка група која ги бодри гевгелиските бои на спортските терени.
Во програмскиот дел настапија: „Панта Реи“, „YU Бенд“, „Астра Бенд“, „BAD Obsession“, Кристијан Марковски, Филип Хаџикојчев, ДиЏеите Prosheff, Tight Beats i Mad Kid.
Организаторот и славеник се заблагодари на гевгеличани за искажаната хуманост со посетата на настанот и отстапените донаторски прилози за своите сограѓани.

Last modified on Вторник, 20 Август 2019 - 10:53

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Царинската управа додели Благодарници на гевгелиски фирми

По повод светскиот ден на царината, директорот на Царинската управа Ѓоко

Повеќе

Се гради нова канализациона линија во Негорци и замена на дотраените водоводни

Јавното комунално претпријатие во Гевгелија, „Комуналец“ деновиве ја превзема

Повеќе

Формирана Комисија за здравство и социјални работи при Здружението на

Гевгелиското Здружение на пензионери ќе помага на своите членови преку прграма

Повеќе

Водовод и канализација за станбените објекти на Караорман

Најновата и растечка урбана зона во Гевгелија, населбата Караорман со години е

Повеќе

Лишен од слобода 68 годишен жител на Богородица

Ова е втор случај годинава жител на Богородица да биде лишен од слобода поради

Повеќе

Шпанија со итен протокол за ратификација на членство на Македонија во НАТО

Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот

Повеќе

Прес СДСМ Гевгелија: Вложувањето во образованието е најдобрата инвестиција

Претставникот во Советот на општината од редовите на СДСМ и коалицијата, кој

Повеќе

Ново невреме во Австралија - врнежи од град, после поплавите и пожарите

Само ден по песочната бура на југоистокот од Австралија се истурил силен град

Повеќе

Чесниот крст во Гевгелија го понесе Љупчо Трајков

Љупчо Трајков (30 годишен) од Гевгелија и годинава како и лани е најсреќниот

Повеќе

Одбележан Водици во Богданци, Стојаково и Ѓавото

Граѓаните на Општина Богданци и тамошната црква се придружија на одбележувањата

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.