Топ Новости

Џоан Колинс стана заштитно лице на „Валентино“

Сабота, 23 Ноември 2019

Иако е навлезена во деветтата деценија од животот, популарната Алексис од „Династија“ со своите 86 години уште е атрактивна, модерна, средена, со завидна линија за нејзините години со што секако привлекува внимание. Деновиве сними празнична реклама за модниот бренд „Валентино“, станувајќи заштитно лице на најновата кампања на светски познатиот дизајнер. Со круна на главата, Џоан Колинс танцува во црвен фустан од Валентино.

- „Се надевам дека луѓето ќе трошат повеќе пари на облека, затоа што никој не се дотерува повеќе. Ако се дотераш, луѓето зјапаат во тебе или ти дадваат зајадливи забелешки… Можеби не зајадливи, но ќе речат „Види се колку си дотерана“. Тоа ми е жално, затоа што ќе дојде крајот на купување елегантна облека. Сите жени ќе завршат во фармерки и маички, што сметам дека е трагично“, рече Колинс во едно интервју за „Вог“.

Таа остана со годините верна на својот имиџ од популарната сериија „Династија“ каде како прва сопруга на богатиот бизнисмен Карингтон не го заборави луксузот, гардеробата, накитот, уредните фризури и шминки, и таква остана во сите следни улоги, дури и во приватниот живот.

 

Last modified on Сабота, 23 Ноември 2019 - 15:24

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

Првенците на генерацијата 2019/20 наградени од Општина Гевгелија

Шесмина првенци на генерациите 2019/2020 од Општинските основни училишта,

Повеќе

Царината за две недели успеа да спречи 7 нелегални трансфери - заплени девизи,

Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија три обиди за

Повеќе

Заев до ДПМНЕ: Ако се договорат кој е лидер во партијата ќе прифатам ТВ дуел

На граѓанската трибина одржана синиќа во Гевгелија, лидерот на СДСМ, предводник

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.