Топ Новости

Пејачката Кети Пери се пофали со трудничкото стомаче

Петок, 06 Март 2020

Пејачката Кети Пери во последниот видео спот го покажа своето трудничко стомаче.
" Многу сме возбудени и среќни. Ова е веројатно најдолго чуваната тајна. Ќе се случуваат многу работи ова лето. Покрај моето породување, ќе објавам и нов албум", рече пејачката во живо на Инстаграм.

На пејачката ова ќе и' биде нејзино прво дете, но Орландо Блум веќе има деветгодишен син Флин, од бракот со манекенката Миранда Кер.
Пери и Блум се во врска од 2016 година и се верија минатата година на Денот на вљубените. Во својата нова песна „Never Worn White“, пејачката раскажува како стои пред олтар и сонува за остатокот од животот со некој близок.

На своите фанови им откри преку спот дека е бремена, а на медиумите дека бременоста и' ги сменила навиките за јадење - пред бременоста не јадела луто, а сега во торбата задолжително носи сос од табаско. „Она што почна да ми пречи во бременоста е месото“, вели Пери.

За својата среќна состојба Кети се пофали на инстаграм.

Венчавката ја планираат за месец јуни годинава.
Last modified on Петок, 06 Март 2020 - 11:57

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Трговски оператори во Гевгелија вршат достава до нарачатели за време на

За време додека трае забраната за движење на граѓани и возила (т.н.

Повеќе

Корона низ бројки кај нас и во светот до 13 часот

Истекува 41 ден од првиот дијагностициран случај со корона во Македонија, а во

Повеќе

Во Гевгелија наврнати 90 литри дожд на 1 м2 за пет дена, водостојот на Вардар

Почетокот на месец април започна со дожд и во изминатите пет денови од 01 до 05

Повеќе

Македонија влегува во втора фаза во битката со корона вирусот

Нови 72 заразени од корона вирусот, тројца оздравени и двајца починати е

Повеќе

Општина Гевгелија со мерки за олеснување на општинските даноци и такси кон

Поради епидемијата со корона вирусот во државата Владата донесе два пакета

Повеќе

Царинските работници активни во одржувањето на домашната економија и за време

Додека трае епидемијата со корона вирусот и вонредната состојба во државата

Повеќе

Тешко повреден возач во сообраќајка кај Прдејци

Новоасфалтираниот регионален пат Прдејци-Смоквица кој е оптеретен со промет од

Повеќе

Втората акција - пакети со лична хигиена за социјалните категории граѓани во

Мобилни тимови на Општина Гевгелија и денеска ја продолжуваат акцијата за помош

Повеќе

Македонија доби пристап до Европскиот Солидарен Фонд

Заедничката борба со корона вирусот се повеќе не' приближува и обединува со

Повеќе

Во прекин железничкиот сообраќај - Товарен воз излета од пругата кај Миравци

Поради одрон на камења врз самата железничката пруга која ја блокирала во

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.