Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Капетан Америка до Бриџер: Ти си херој

Петок, 17 Јули 2020

Бриџер (6 год) ја спаси својата сестра од бесно куче, актерот на „Капетан Америка“ му испрати порака дека е херој. Храброста на детето, но и реакцијата на снимката на актерот го обиколи светот.

Актерот Крис Еванс (39) го израдува шестгодишното момче кое го ризикуваше својот живот за да ја спаси сестра му од бесното куче.

Малиот бил храбар, а од кога се здоби со угризи по лицето и главата, заврши во болница со 90 шавови. Снимката го заобиколи цел свет, а заради храброста која ја покажало детето никој не остана рамнодушен, па многумина му се јавија.

Меѓу оние кои останале воодушевени од потегот на детето е и Крис, кој е познат по улогите во Марвеловите филмови, меѓу кои е и “Капетан Америка”.

– Еј Бриџер, овде е Капетан Америка. Како си, пријателу? Видов што направи и сигурен сум дека последните денови слушаш многу вакви работи, но имам желба и јас да ти го кажам истото. Ти си херој. Тоа што го направи е толку храбро и несебично. Твојата сестра е среќна што ти си и постар брат, а родителите сигурно се горди на тебе- му порача актерот на снимката која му ја прати.

Снимката на која сето ова му го кажува, Еванс ја пратил на детето, кое толку се воодушевило што ја изгледалo облечен во костимот на Капетан Америка.

View this post on Instagram

There are no words. We are so, so thankful.

A post shared by Nikki Walker (@nicolenoelwalker) on

На оваа приказна без текст останала и тетката на детето, која се огласила на друштвените мрежи со истото видео. – Разговор со Капетан Америка. Немам зборови. Премногу сме благодарни, премногу – порачала, а ни фановите и следбениците не можеа да не ги искажат своите емоции.
Last modified on Петок, 17 Јули 2020 - 22:09

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

КЗБ: Од прво до трето одделение во училишните клупи, другите пред компјутер дома

На две недели пред почетокот на учебната година, Комисијата за заразни болести

Повеќе

Заев го доби мандатот за состав на Влада од претседателот Пендаровски

Денеска напладне со свечена церемонија во вилата Водно каде е резиденцијата на

Повеќе

Заев обезбедил мнозинство, Пендаровски утре му го доделува мандатот

Шефот на државата Стево Пендаровски утре (четврток 13 август) мандатот за

Повеќе

Првачињата на училиште, останатите он лајн настава од дома

Учениците од септември веројатно ќе останат дома, ова го најави министерот за

Повеќе

Маж од Миравци при рибарење се удавил во Вардар

Од полицискиот дневен билтен на МВР се известува дека вчера во водите на Вардар

Повеќе

Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната

Повеќе

ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот

Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за

Повеќе

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница на РСМ

Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница,

Повеќе

Османи: Започнаа преговори Заев-Ахмети за заедничка коалиција

Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за

Повеќе

ГП „Евзони“ од утре целосно се затвара од 23 до 07 часот наутро

Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.