Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Нема време за умирање - најновиот филм за Џемс Бонд

Среда, 04 Декември 2019

По петти пат во улогата на Џемс Бонд игра актерот Даниел Крег, а најновата филмска авантура се вика „NO TIME TO DIE“

Филмот е сниман во Лондон, на Јамајка, во Норвешка и Италија. 

Веќе е објавен е најновиот тизер трајлер за славниот агент 007 – кој е 25-ти по ред до сега во филмска верзија за Џемс Бонд. Самиот тизер предизвикал големо внимание, а после тоа расте нетрпеливоста за објавување на филмот. Филмот е во режија на Кери Фукунага, а покрај Крег, а во него настапуваат и актерксите sвезди Рами Малек, Рори Киниер, Ралф Фајнс, Бен Ваишо, Наоми Харис, Леа Седу и Џефри Рајт.

Даниел Крег го игра британскиот таен агент 007 по петти пат, потврдувајќи дека ова е последно продолжение во кој ќе го игра Бонд, бидејќи е време да го заменат со помлад.

- „Тоа е еден од најтешките, најпредизвикувачките, но и најубавите проекти со кои сум врзан. Потребно е многу енергија за да влезам во таа улога. Јас стареам и затоа е малку незгодно”, рече 51-годишниот актер, кој за време на снимањето го повреди зглобот .

Во новиот филм, Бонд ужива во тивок живот откако ја напушти Тајната служба сè додека не го посети стариот пријател, Феликс Лејтер од ЦИА и замолил за неговата помош. Потоа тој започнува со мисија да го спаси киднапираниот научник и со тоа ќе се најде на пат кон мистериозна вооружена негативка со опасна, модерна технологија.

Филмот премиерно ќе биде прикажан на 3 април 2020 година во Велика Британија и на 8 април во САД.
Франшизата „Џемс Бонд“ е една од најпрофитабилните во светот на филмот. „Spectre“ од 2015 заработи 880 милиони долари, а „Skyfall“ од 2012 повеќе од една милијарда долари.


Last modified on Среда, 04 Декември 2019 - 21:31

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија

Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ

Повеќе

Конституиран новиот 10-ти по ред парламентарен состав на РСМ

Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се

Повеќе

Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена

Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.
Денеска,

Повеќе

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

Честит 2 август – Денот на републиката

Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката,

Повеќе

Една фирма во Гевгелија, 2 од Богданци и 4 во Валандово, искористиле владина

За април 2020 година една фирма од Гевгелија и две фирми од Богданци

Повеќе

Една година од огнената стихија во Гевгелија која пеплоса шест стана

На 30 јули во 11:20 часот на улицата „Ристо Чавдаров“ бр. 25 во Гевгелија лани

Повеќе

Пожарот кај Моин локализиран - изгоре 10 хектари деградирана шума

После седумчасовна интервенција на пожарникарите од ТППЕ Гевгелија помогнати со

Повеќе

Јули завршува со две температурни 40-ки за Гевгелија

Иако деновиве просечната темпреатура во јули се движеше од 35 со неколку 38-ци

Повеќе

Пожар кај Моин во месноста „Срнак“ се' уште активен

Три возила на Територијалната противпожрна единица од Гевгелија со 6 лица

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.