Топ Новости

Во сообраќајка почина Шабан Шаулиќ

Недела, 17 Февруари 2019

Легендарниот српски пејач Шабан Шаулиќ денес загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија

 

 

 

Легендарниот српски пејач Шабан Шаулиќ денес почина по тешка сообраќајна несреќа во Германија.

Шаулиќ со автомобил тргнал кон аеродромот кога се случила несреќата. Автомобилот во кој се возел Шаулиќ е управуван од друго лице.

По сообраќајната несреќа Шабан Шаулиќ итно бил пренесен во болница, каде им подлегнал на повредите. Во сообраќајката има починато уште едно лице. Според првичните сознанија еден од возачите бил во алкохолизирана состојба.

Во текот на својата богата кариера, Шабан Шаулиќ во медиумите и од јавноста стана познат по прекарот „крал на народната музика“.

Слава му! 

Last modified on Недела, 17 Февруари 2019 - 14:16

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

Првенците на генерацијата 2019/20 наградени од Општина Гевгелија

Шесмина првенци на генерациите 2019/2020 од Општинските основни училишта,

Повеќе

Царината за две недели успеа да спречи 7 нелегални трансфери - заплени девизи,

Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија три обиди за

Повеќе

Заев до ДПМНЕ: Ако се договорат кој е лидер во партијата ќе прифатам ТВ дуел

На граѓанската трибина одржана синиќа во Гевгелија, лидерот на СДСМ, предводник

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.