Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Шерон Стоун пред публика ја повтори легендарната сцена од „Основен инстинкт“

Петок, 08 Ноември 2019

Легендарната сцена од 1992 во филмот „Основен инстинкт“, каде Шероун Стоун ги прекрстува нозете стана дел од филмската историографија.
Актерката, 27 години подоцна, ја повтори истата пред публика, на доделувањето на „GQ Awards“ во Берлин, објаснувајќи како оваа сцени и' го променила животот. Таа ја покани пибликата да и' се придружи со истите движења и да го почувствуваат моментот.

Откако ја прими наградата „Жена на годината“, Шерон седна на бината за да одржи говор пред публиката во која беше и нејзиниот 19-годишен син Роан Бронштајн.

- „Пред неколку години, седев на бината, а режисерот ми рече да ги соблечам гаќичките затоа што не треба да ги носам на таа сцена и затоа што се гледаат. Се согласив. Не знаев дека тој момент ќе го промени мојот живот“, изјави Шерон и рече дека таа улога и донесе голема слава, иако неодамна излезе на виделина дека таа не била првиот избор за овој филм.
Таа им порача на присутните кои го следеа нејзиниот говор и сценски филмски момент да не ја потиснуваат својата сексуалност, да остават да бидат посакувани и сакани. Некогаш не знаат кој момент ќе им го одреди животот, но тоа да го направат достојно и да го прифатат кеко дел од себе.


Last modified on Петок, 08 Ноември 2019 - 18:54

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Маж од Миравци при рибарење се удавил во Вардар

Од полицискиот дневен билтен на МВР се известува дека вчера во водите на Вардар

Повеќе

Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната

Повеќе

ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот

Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за

Повеќе

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница на РСМ

Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница,

Повеќе

Османи: Започнаа преговори Заев-Ахмети за заедничка коалиција

Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за

Повеќе

ГП „Евзони“ од утре целосно се затвара од 23 до 07 часот наутро

Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите

Повеќе

Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија

Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ

Повеќе

Конституиран новиот 10-ти по ред парламентарен состав на РСМ

Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се

Повеќе

Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена

Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.
Денеска,

Повеќе

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.