Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Џоан Колинс стана заштитно лице на „Валентино“

Сабота, 23 Ноември 2019

Иако е навлезена во деветтата деценија од животот, популарната Алексис од „Династија“ со своите 86 години уште е атрактивна, модерна, средена, со завидна линија за нејзините години со што секако привлекува внимание. Деновиве сними празнична реклама за модниот бренд „Валентино“, станувајќи заштитно лице на најновата кампања на светски познатиот дизајнер. Со круна на главата, Џоан Колинс танцува во црвен фустан од Валентино.

- „Се надевам дека луѓето ќе трошат повеќе пари на облека, затоа што никој не се дотерува повеќе. Ако се дотераш, луѓето зјапаат во тебе или ти дадваат зајадливи забелешки… Можеби не зајадливи, но ќе речат „Види се колку си дотерана“. Тоа ми е жално, затоа што ќе дојде крајот на купување елегантна облека. Сите жени ќе завршат во фармерки и маички, што сметам дека е трагично“, рече Колинс во едно интервју за „Вог“.

Таа остана со годините верна на својот имиџ од популарната сериија „Династија“ каде како прва сопруга на богатиот бизнисмен Карингтон не го заборави луксузот, гардеробата, накитот, уредните фризури и шминки, и таква остана во сите следни улоги, дури и во приватниот живот.

 

Last modified on Сабота, 23 Ноември 2019 - 15:24

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија

Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ

Повеќе

Конституиран новиот 10-ти по ред парламентарен состав на РСМ

Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се

Повеќе

Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена

Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.
Денеска,

Повеќе

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

Честит 2 август – Денот на републиката

Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката,

Повеќе

Една фирма во Гевгелија, 2 од Богданци и 4 во Валандово, искористиле владина

За април 2020 година една фирма од Гевгелија и две фирми од Богданци

Повеќе

Една година од огнената стихија во Гевгелија која пеплоса шест стана

На 30 јули во 11:20 часот на улицата „Ристо Чавдаров“ бр. 25 во Гевгелија лани

Повеќе

Пожарот кај Моин локализиран - изгоре 10 хектари деградирана шума

После седумчасовна интервенција на пожарникарите од ТППЕ Гевгелија помогнати со

Повеќе

Јули завршува со две температурни 40-ки за Гевгелија

Иако деновиве просечната темпреатура во јули се движеше од 35 со неколку 38-ци

Повеќе

Пожар кај Моин во месноста „Срнак“ се' уште активен

Три возила на Територијалната противпожрна единица од Гевгелија со 6 лица

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.