Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44

Капетан Америка до Бриџер: Ти си херој

Петок, 17 Јули 2020

Бриџер (6 год) ја спаси својата сестра од бесно куче, актерот на „Капетан Америка“ му испрати порака дека е херој. Храброста на детето, но и реакцијата на снимката на актерот го обиколи светот.

Актерот Крис Еванс (39) го израдува шестгодишното момче кое го ризикуваше својот живот за да ја спаси сестра му од бесното куче.

Малиот бил храбар, а од кога се здоби со угризи по лицето и главата, заврши во болница со 90 шавови. Снимката го заобиколи цел свет, а заради храброста која ја покажало детето никој не остана рамнодушен, па многумина му се јавија.

Меѓу оние кои останале воодушевени од потегот на детето е и Крис, кој е познат по улогите во Марвеловите филмови, меѓу кои е и “Капетан Америка”.

– Еј Бриџер, овде е Капетан Америка. Како си, пријателу? Видов што направи и сигурен сум дека последните денови слушаш многу вакви работи, но имам желба и јас да ти го кажам истото. Ти си херој. Тоа што го направи е толку храбро и несебично. Твојата сестра е среќна што ти си и постар брат, а родителите сигурно се горди на тебе- му порача актерот на снимката која му ја прати.

Снимката на која сето ова му го кажува, Еванс ја пратил на детето, кое толку се воодушевило што ја изгледалo облечен во костимот на Капетан Америка.

View this post on Instagram

There are no words. We are so, so thankful.

A post shared by Nikki Walker (@nicolenoelwalker) on

На оваа приказна без текст останала и тетката на детето, која се огласила на друштвените мрежи со истото видео. – Разговор со Капетан Америка. Немам зборови. Премногу сме благодарни, премногу – порачала, а ни фановите и следбениците не можеа да не ги искажат своите емоции.
Last modified on Петок, 17 Јули 2020 - 22:09

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Ковид настава во Гевгелија - претежно он лајн, основците од I до III на училиште

Барањето на општинските основни и средното училиште од Гевгелија за одржување

Повеќе

Владата донесе одлуки за субвенционирање на лозарите и винариите извозници

Владата на Република Северна Македонија, на вчерашната седница донесе одлука со

Повеќе

Лишена од слобода гевгеличанка во Скопје

Полициски службеници на СВР Скопје, вчера (вторник 22 септември) ја лишиле од

Повеќе

Гевгеличанец лишен од слобода на ГП Табановце

Министерството за внатрешни работи известува дека во средата на 7 минути пред

Повеќе

Врховeн Суд одлучи: Јанкулоска ќе оди во затвор

Жалбите за предметот „Тенк“ на Груевски и Јанулоска паднаа пред Врховен.

Повеќе

Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија

Утрово, околу 7 часот и 30 минути, на излезот од Гевгелија се случи тешка

Повеќе

Приведен дилер на дрога од Миравци, гевгелиско

Секторот за внатрешни работи Струмица - Одделение за внатрешни работи

Повеќе

Наставата со физичко присуство и комбиниран модел бараат гевгелиските училишта

Одлагањето на наставата за учебната 2020/21 поради корона пандемијата ги

Повеќе

Заев: Слободни и отворени кон светот! Ја славиме независноста!

Премиерот Заев на прославата по повод Денот на независноста на Македонија - 8ми

Повеќе

Тешко повреден возач на мопед од Гевгелија

Тешки клинички повреди на 78 годишен жител од Гевгелија е епилогот од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.