Топ Новости >

Киану Ривс - тешка животна приказна

  • Сабота, Фев 11 2017

{flike}


Јунакот од „Матрикс“, актерот Киану Ривс, има несекојдневна животна приказна. Иако ги полни кино салите со светските филмски хитови и заработува милионски суми за хонорар и авторски надоместок, тој не живее во голема куќа и не се облакува со последните модни креации на дизајнерите кои папрено ги наплаќаат своите модни парчиња за нај имиџ.

На три години го изгубил својот татко. Учел во четири различни училишта, се соочил со дислексијата како проблем и тешко напредувал со учењето. На 23 години го изгубил својот најдобар другар поради предозираност од дрога. Во 1999 година ја губи својата сопруга во сообраќајна незгода, која била бремена со нивната неродена ќерка.
Неговата сестра боледувала од леукемија и 70% од заработените пари од филмскиот хит „Матрикс“ тој ги употребил за нејзиното лекување и болнички третман.

Киану и денеска брои милионски суми на својата банкарска сметка. Поседува 100 милиони долари, но се' уште се вози со подземна железница.
Некои луѓе остануваат луѓе и покрај славата.

 

Media


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Заев: Про-руски бизнисмени плаќале за насилни протести

Премиерот Заев во интервју за „BuzzFeed News“ изјави дека про-руските бизнисмени се обидуваат да ја спречат земјата да се приклучи кон НАТО со финансирање на насилни протести

Повеќе

Неподготвеноста на фирма подизведувач ја остави Гевгелија без вода

Фирмата „АДРА“ од Куманово дошла без алат на терен, а потребната опрема ја обезбеди Пожарната од Гевгелија, па работите на терен наместо два часа, траеја 12 часа

Повеќе

Гевгелија остана без вода

Цистерни за мобилна достава на вода ќе бидат лоцирани на 5 локации низ градот

Повеќе

Потсетување: Прекин на водоснабдувањето во цела Гевгелија

Во недела наутро од 3 до 8:30 часот ќе има прекин во снабдувањето со вода во Гевгелија, Мрзенци, Негорски бањи и индустриската зона Блокотехна. Наполнете вечерва некое шише вода за резерва

Повеќе

Обезбедени 3 милиони евра за регионални патишта во Гевгелија

Патните правци Прдејци-Смоквица, Миравци-Давидово, Гевгелија-Негорци ќе се санираат ова лето

Повеќе

Поцков: Намалување на цената за прочистување на отпадните води

Намалувањето треба да биде одобрено од Советот на општината и ќе важи од 1 август до крајот на 2018 година

Повеќе

Мицотакис: Скопје го доби НАТО пасошот

Лидерот на најголемата грчка опозициона партија се жали дека Ципрас и Каменос му го предадоа на Скопје НАТО-пасошот, откако го отстапија македонскиот идентитет и македонскиот јазик

Повеќе

Граѓанска прослава „Македонија во НАТО и ЕУ“

Владата на Република Македонија во сабота на 14 јули во 15 градови организира прослава „Македонија во НАТО и ЕУ“. И Гевгелија е дел од прославата

Повеќе

НАТО ја покани Македонија да почне преговори!

ВИДЕО: Гевералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг - прес конференцијата денес во Брисел

Повеќе

Приклучувањето на новиот цевковод одложено за недела

Закажан петипол часовен застој во водоснабдувањето за недела 15 јули за Гевгелија, Мрзенци, Блокотехна и Негорски Бањи

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.