Топ Новости >

Викторија Бекам критикувана за роденденска торта

  • Четврток, Апр 19 2018

{flike}


Бивша спајсица, денес успешна модна дизајнерка, Викторија Бекам, завчера го прослави својот 44-годишен роденден во друштво на најмилиите, но со многуте честитки на социјалните мрежи, славната Британка се соочи и со многу негативни коментари.

Дека Викторија Бекам, многу посветува на својата линија, па дури и кога станува збор за пригодата како што е роденденската забава за својот роденден со две четворки, покажува и изборот на нискокалорична торта од лубеници, јагоди и малини. Но, токму тоа посебно ги налути нејзините бројни придружници на Instagram.
"Извини Викторија, но славиш роденден. Распушти ја косата и малку отпушти го каишот на струкот. Најтажната роденденска торта што некогаш сум ја видел", стои во коментарот на еден од фановите на Instagram, со кои многумина се согласиле и конечно констатирале дека самоконтролата на Викторија, кога е во прашање храната, е вистинската причина за нејзината витка линија.
Освен одржувањето на виткото тело, Викторија посебно се посветува и на дневната рутинска убавина, која што ја прави со мноштвото скапоцени козметички производи. Posh Spice е очигледно задоволна од својот стил и начин на живот.

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Груевски осуден на две години затвор за случајот Тенк

Шест години и шест месеци казна затвор за Ѓоко Поповски и две години затвор за поранешниот премиер Никола Груевски

Повеќе

По 15 години конечно ТВ Дуел на партиски лидери

Утре на МТВ во 20 часот ТВ Дуел помеѓу премиерот и лидер на СДСМ - Зоран Заев, и лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Повеќе

Случајот Триста на СЈО заврши со обвинение од 9 години затвор

Кривичниот суд во Скопје денеска ја читаше пресудата по предметот „Триста“ поднесен од СЈО и истиот заврши со обвинение од 9 години ефективна казна за Ѓоко Поповски поранешен помошник министер во МВР

Повеќе

Јован и Ана - второ место на Државен натпревар по физика

Во конкуренција на 99 ученика од исто толку училишта во државата, гевгелиските ученици Јован Петров и Ана Папалазова освоија втора награда

Повеќе

Ослободителна пресуда за случајот Поткуп

Зоран Заев е невин за „поткуп“ потврди денеска Кривичниот суд со читање на ослободителната пресуда

Повеќе

Гевгелискиот алпинист д-р Ѓорги Петков почина на пат кон Еверест

Хималајскиот портал „Тајмс“ од Непал денеска ја објави жалната вест за смртта на македонскиот алпинист Георги Петков кој од 23 март тргна на мисија за освојување на највисокиот врв на светот Монт

Повеќе

Владата го одби барањето за нови концесии за минерални испитувања на Кожуф

На 66-та седница на Владата, одржана на 2 мај годинава одбиено е доделувањето на концесија за детални геолошки истражувања на минерална суровина - металични минерални суровини на локалитетот

Повеќе

Меј: Вашата земја е интегрален дел од Европа

Заедничка прес конференција на британската премиерка Меј и македонскиот премиер Заев

Повеќе

Најавен можен финиш на спорот за името

Заев и Ципрас издвоиле една опција како можно решение на спорот за името

Повеќе

Британската премиерка Тереза Меј денес во Скопје

Предвидена тет-а-тет средба меѓу премиерите Заев и Меј, како и билатерален состанок на македонската и британската владина делегација

Повеќе

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.