Топ Новости >
Киа е 13-годишна љубопитна тинејџерка која има пристап до одлична гардероба благодарејќи на статусот на мајката Синди Крафорд како поранешна светски позната манекенка, а рација на плакарот на мајка си направила и Иванка Трамп, наследничка на бизнис магнатот Доналд Трамп
 Џорџ Клуни реши да стапи во брак со својата избраничка Амал во градот на вљубените - Венеција
Европската филмска секс бомба, која жареше на филмското платно и направи светска кариера, во саботата на 20 септември наполни 80 години од својот живот
Колекција фотографии од кралот на Поп музиката - Мајкл Џексон
„People“ откри 11 детали од свадбата на Бред Пит и Анџелина Џоли
Принцот Вилијам ја сакаше и се ожени со Кејт, а помладиот брат Хари љуби речиси двојничка на снаата Кејт
Популарниот Џон Ленон го додал и презимето на сојата Јоко Оно
Сеуште вљубени и после 15 години заеднички живот!
Сестрата на Игор Џамбазов, можеби малку позната кај нас за разлика од уметничкиот дел од семејството Џамбазови и Прличеви, денеска активен поборник за заштита на вредното културно наследство преку користење на 3Д скенери
Страница 5 од 8

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.