Топ Новости

Топ акциони филмови за 2020

Недела, 17 Ноември 2019

Мајсторите на филмските акции, режисерските тимови со извонредните актери подготвуваат акциони експлозии на филмското платно. Во кината ќе бидат од следната 2020 година која еве ја за месец и полоцина изминува.

„Bloodshot“ со Вин Дизел, „Jungle cruise“ со Карпата (The Rock), „Bad boys“ со Вил Смит и Мартин Лоренс (трето продолжение), „Jumanji“ повторно со Карпата, „Тop gun“ со вечниот акционен херој Том Круз во ново продолжение со Ед Харис во улога на негов надреден, „The King's man“ со Рал Фајнс... „No time to die“ ново продолжение на вечниот агент Џемс Бонд 007  со закажана премиера во април 2020...

Ова е само дел од листата. Другите новитети дозјнајте ги вие од трајлерот. Некои се најавени за февруари 2020, некои се снимаат и се очекува да бидат во кината летото следната година.
 

Last modified on Недела, 17 Ноември 2019 - 16:23

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Тролски фарми од Македонија и Филипините ја туркаа дезинформацијата за

Еден од најголемите издавачи на дезинформации за коронавирус на Фејсбук е

Повеќе

Ќе има ли нова вонредна состојба?

Нови 52 заболени од Ковид-19 за изминатите 24 часа, непочитување на мерките за

Повеќе

Бетонирана улицата „Деко Ковачев“ во Гевгелија

Уличниот крак од улицата „Деко Ковачев“- Гевгелија, во должина од околу 300

Повеќе

Почувствуван земјотрес во југот од Македонија

Тектонско придвижување на земјиното тло вечерва во 22:55 часот почувствуваа

Повеќе

Во чест на Спасовден - заштитникот на Гевгелија

Денеска е Св. Спас - заштитник и спасител на луѓето, заштитник на Гевгелија.

Повеќе

Од денеска се отвараат рестораните и кафетериите за посетителите

Од 28 мај после речиси двеиполмесечен прекин на дејноста поради корона кризата,

Повеќе

Намалени комуналните такси за даночните обврзници од Општина Гевгелија

Советот на Општина Гевгелија на денеска одржаната 45-та редовна седница донесе

Повеќе

Пензионерите од Гевгелија ги отворија своите работни простории

Здружението на пензионери од Гевгелија кое брои 4.198 свои членови со почетокот

Повеќе

Од утре се укинува полицискиот час

Владата на денешната седница донела одлука од утре да се укине полицискиот час,

Повеќе

Рускоска: Ја докажавме вината на Јовановски и Јанева

Обвинителката Вилма Рускоска која го води случајот „Рекет“ денеска презентираше

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.