Топ Новости

Нема време за умирање - најновиот филм за Џемс Бонд

Среда, 04 Декември 2019

По петти пат во улогата на Џемс Бонд игра актерот Даниел Крег, а најновата филмска авантура се вика „NO TIME TO DIE“

Филмот е сниман во Лондон, на Јамајка, во Норвешка и Италија. 

Веќе е објавен е најновиот тизер трајлер за славниот агент 007 – кој е 25-ти по ред до сега во филмска верзија за Џемс Бонд. Самиот тизер предизвикал големо внимание, а после тоа расте нетрпеливоста за објавување на филмот. Филмот е во режија на Кери Фукунага, а покрај Крег, а во него настапуваат и актерксите sвезди Рами Малек, Рори Киниер, Ралф Фајнс, Бен Ваишо, Наоми Харис, Леа Седу и Џефри Рајт.

Даниел Крег го игра британскиот таен агент 007 по петти пат, потврдувајќи дека ова е последно продолжение во кој ќе го игра Бонд, бидејќи е време да го заменат со помлад.

- „Тоа е еден од најтешките, најпредизвикувачките, но и најубавите проекти со кои сум врзан. Потребно е многу енергија за да влезам во таа улога. Јас стареам и затоа е малку незгодно”, рече 51-годишниот актер, кој за време на снимањето го повреди зглобот .

Во новиот филм, Бонд ужива во тивок живот откако ја напушти Тајната служба сè додека не го посети стариот пријател, Феликс Лејтер од ЦИА и замолил за неговата помош. Потоа тој започнува со мисија да го спаси киднапираниот научник и со тоа ќе се најде на пат кон мистериозна вооружена негативка со опасна, модерна технологија.

Филмот премиерно ќе биде прикажан на 3 април 2020 година во Велика Британија и на 8 април во САД.
Франшизата „Џемс Бонд“ е една од најпрофитабилните во светот на филмот. „Spectre“ од 2015 заработи 880 милиони долари, а „Skyfall“ од 2012 повеќе од една милијарда долари.


Last modified on Среда, 04 Декември 2019 - 21:31

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Од коронавирусот во Кина починале 56 лица, епидемијата се забрзува

Здравствените власти на Кина денеска соопштија дека кај 1975 лица е потврдена

Повеќе

Царинската управа додели Благодарници на гевгелиски фирми

По повод светскиот ден на царината, директорот на Царинската управа Ѓоко

Повеќе

Се гради нова канализациона линија во Негорци и замена на дотраените водоводни

Јавното комунално претпријатие во Гевгелија, „Комуналец“ деновиве ја превзема

Повеќе

Формирана Комисија за здравство и социјални работи при Здружението на

Гевгелиското Здружение на пензионери ќе помага на своите членови преку прграма

Повеќе

Водовод и канализација за станбените објекти на Караорман

Најновата и растечка урбана зона во Гевгелија, населбата Караорман со години е

Повеќе

Лишен од слобода 68 годишен жител на Богородица

Ова е втор случај годинава жител на Богородица да биде лишен од слобода поради

Повеќе

Шпанија со итен протокол за ратификација на членство на Македонија во НАТО

Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот

Повеќе

Прес СДСМ Гевгелија: Вложувањето во образованието е најдобрата инвестиција

Претставникот во Советот на општината од редовите на СДСМ и коалицијата, кој

Повеќе

Ново невреме во Австралија - врнежи од град, после поплавите и пожарите

Само ден по песочната бура на југоистокот од Австралија се истурил силен град

Повеќе

Чесниот крст во Гевгелија го понесе Љупчо Трајков

Љупчо Трајков (30 годишен) од Гевгелија и годинава како и лани е најсреќниот

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.