Том Круз ќе снима филм во вселената

Петок, 25 Септември 2020

Спејс Шатл Алманах на „Твитер“ потврди дека вселенското летало „Аксиом“ во октомври 2021 ќе летне во вселената, а членови на екипажот ќе бидат холивудската филмска ѕвезда Том Круз и пилотот Мајк Лопез Алегриа, како дел од филмски проект потпомогнат од НАСА и „Спејс Икс“.
НАСА ја потврди својата вклученост во овој проект.
- „НАСА е возбудена што ќе работи со Том Круз! Потребни ни' се популарни медиумски личности за да ги инспирираме новите генерации инженери и научници да ги направат амбициозните планови на НАСА реалност“ - напиша на Твитер администраторот на НАСА, Џим Бриденштајн.

Неколку часа подоцна, извршниот директор на Спејс Икс, техниолошкиот маг Илон Маск му твитна на Брајденстајн: „Треба да биде многу забавно!“. Тој исто така ќе учествува  заедно со НАСА во реализација на проектот.

Филмот, кој се' уште нема име, беше претставен на „Универзал“ преку апликацијата Zoom. Режисерот на филмот е Даг Лиман со кого Том Круз соработуваше во филмот „На работ на утрешнината“. Моментално тој работи на сценариото. Буџетот на филмот е 200 милиони долари.

Холивудскиот филмски јунак од „Невозможна мисија“, Том Круз познат по ризичните сцени кои сам ги изведува без каскадер, овојпат во неверојатна мисија, со филмски сцени директно снимени во вселената.

 

Last modified on Петок, 25 Септември 2020 - 11:09

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Грција ги зајакнува мерките на Евзони и Какавиа

Строгите рестрикации во Грција за спречување на ширењето на коронавирусот се

Повеќе

Мијалков осуден на 12 години затвор - спроведен е во КПУ Затвор Скопје

Судот, по советување и гласање го прифати предлогот на Обвинителството, за

Повеќе

Три кривични пријави за локални возачи

ОВР Гевгелија во еден ден (22.02.2021 г.) поднесе три кривични пријави за

Повеќе

Донирани 20 компјутери за учениците од Негорци

Во време на пандемија кога наставата се одвива по електронски пат, поранешни

Повеќе

Распишана централна потерница за Сашо Мијалков

Судот попладнево изрече куќен притвор за Сашо Мијалков, но полицијата не може

Повеќе

Засадени дрвца во сеќавање на Игор Мицев

Граѓаните на Негорци денеска имаа несекојдневен помен во сеќавање на прерано

Повеќе

ОЈО Гевгелија: 30 дена притвор за вооружен разбојник

Деветнаесет дена по извршениот вооружен грабеж во казино во Богданци

Повеќе

19-годишен гевгеличанец загина во сообраќајна несреќа

Вечерва во 00:50 по полноќ на патниот правец Стар Дојран - Нов Дојран во

Повеќе

Кривична пријава до ЈО Гевгелија за фирми кои избегнале плаќање акциза

Една Гевгелиска и една фирма од Тетово заедно со тројца одговорни лица добија

Повеќе

Приведен разбојник од Стојаково

Со ваков наслов МВР известува дека вчера, вторник, 16.02.2021 по извршен

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.