Топ Новости >

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

  • Понеделник, Мар 19 2018

 


{flike} 


 

Бред Пит ќе му се придружи на Леонардо Ди Каприо во новиот филм на Квентин Тарантино „Си беше еднаш во Холивуд“.

Тарантино, кој пишува и режира, го опишува проектот како "приказна што се случува во Лос Анџелес во 1969 година, на врвот на Хипи Холивуд, а зборува за кланот на Чарлс Менсон и неговата најпозната жртва Шерон Тејт.

Ди Каприо ќе го игра Рик Далтон, поранешна ѕвезда на западна телевизиска серија, додека Пит ќе биде неговиот долгогодишен дублер, Клиф Бут.

"Работев на ова сценарио веќе пет години, како и во поголемиот дел од мојот живот во округот Лос Анџелес, вклучително и во 1969 година, кога имав 7 години", рече Тарантино во соопштението. "Многу сум возбуден што ја раскажувам оваа приказна за Л.А. и Холивуд кои повеќе не постојат. И не можев да бидам посреќен во однос на динамичкото здружување на ДиКаприо и Пит како Рик и Клиф. "

Тарантино претходно работел со Пит во "Inglourious Basterds", кој беше номиниран за осум награди за Оскар. Ди Каприо глумеше во “Django Unchained” на Тарантино, кој освои пет оскари.

Премиерата е закажана за 9 август 2019 година. Отворањето e на 50-годишнината од денот кога семејството Менсон ги изврши убиствата на Ла Бианка, а еден ден по убиството на актерката Шерон Тeјт, во семејната куќа каде живееше со нејзиниот сопруг Роман Полански. Во моментот на смртта Тејт беше во осумипол месечна бременост. Грозното убиство оставило неизбришлива трага во сеќавањето на тогаш младиот Тарантино, што сега ја опишува во својата најнова филмска сторија. 

 


Ќе се снима филм за Џокер

Жоакин Феникс е новиот Џокер во „The Joker Origins“ за кој се најавува дека ќе биде многу помрачен од своите претходници

Повеќе

Заврши снимањето на „Game of thrones“

Заврши снимањето на последната осма сезона на серијата „Game of thrones“, во која наместо 10 епизоди како во претходните сезони, ќе има 6 епизоди кои ќе бидат временски подолги

Повеќе

„Волим живот“ - нов летен хит на Неда

Балканската ѕвезда, пејачката Неда Украден која оваа година полни 50 години од својата кариера  лансираше видео запис за својата нова песна 

Повеќе

Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов

Нема знаци на насилство,  ОЈО го истражува случајот

Повеќе

Д Фестивал спремен за старт

На 6-ти јули со отварање на фестивалската сцена Дојран се подготвува и за почеток на туристичката сезона

Повеќе

Се снима филм за Џуди Гарланд со Рене Зелвегер

Филмскиот лик на миленичката на Холивуд и продукцијата на Дизни, 40 години подоцна ќе го оживее Рене Зелвегер

Повеќе

Ева Лонгорија стана мајка

Познатата актерка „очајната домаќинка“ роди машко дете и за прв пат стана мајка

Повеќе

Том Круз во нова Невозможна мисија: Распад на системот

Нова вратоломија - воен скок со падобран од  25.000 метри 

Повеќе

33 издание на Фолк Фест Валандово

Вечерва во Фестивалската сала "Јанко Узунов" во Валандово се одржа ревијална вечер на 33 по ред „Фолк Фест Валандово 2018“

Повеќе

Кралска венчавка меѓу принцот Хари и Меган

Англискиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл по венчавката станаа Војводата и Војвотката од Сасекс

Повеќе

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Поставен камен темелник на Хидро Системот „Конско“ во Гевгелија

Премиерот Зоран Заев, министерот за земјоделство Николовски и фирмата изведувач од Турција денеска на свечен начин поставија камен темелник за почеток на изградбата на браната „Конско“ кај Гевгелија

Повеќе

Пресуда „Труст“: 9 години затвор и конфискација на 17 милиони евра

Сеад Кочан доби 6 години затвор, Авировиќ 3, Ватиќ е ослободен, а ќе се конфискува противправо стекнатиот имот на „Трансмет“ ДОО Скопје и „Силекс неметали СТ“ во вредност од 1,06 милијарди денари

Повеќе

Општина Гевгелија одобри 5,3 милиони денари за водоснабдување

Со буџетска интервенција од дополнителни 5.305.992 денари Општина Гевгелија ќе го доврши започнатиот проект за „Подобрување на системот за водоснабдување во Гевгелија“

Повеќе

Прекин на електроснабдувањето

Денес прекин во делот помеѓу Богданци и Гевгелија, а утре е најавен прекин во Миравци, Давидово, Петрово и Габрово

Повеќе

ОЈО покрена обвинение против градоначалникот на Ново Село

Обвинителството бара градоначалникот да остане во притвор

Повеќе

„AQUA M2“ - ЕУ проект меѓу Гевгелија и две солунски општини од Грција

Заеднички Европски еколошки проект „AQUA M2“ меѓу општините Гевгелија и општините Пеонија и во Халкидона од соседна Грција и Универзитетот Аристотел од Солун 

Повеќе

Хоризонтална сигнализација на улиците

Продолжува акцијата за урбано уредување на Гевгелија со асфалтирање на улици во градот и населените места, а од денеска и со механичко одбележување на хоризонталната сигнализација на улиците низ

Повеќе

Денес променливо облачно

Можен пороен дожд во западните и јужните делови од земјава

Повеќе

Заев: Про-руски бизнисмени плаќале за насилни протести

Премиерот Заев во интервју за „BuzzFeed News“ изјави дека про-руските бизнисмени се обидуваат да ја спречат земјата да се приклучи кон НАТО со финансирање на насилни протести

Повеќе

Неподготвеноста на фирма подизведувач ја остави Гевгелија без вода

Фирмата „АДРА“ од Куманово дошла без алат на терен, а потребната опрема ја обезбеди Пожарната од Гевгелија, па работите на терен наместо два часа, траеја 12 часа

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.