Топ Новости >

Се снима филм за Џуди Гарланд со Рене Зелвегер

  • Четврток, Јун 28 2018

 

Рене Зелвегер ќе го оживее ликот на холивудската ѕвезда и миленичка на „Дизни продукцијата“ легендарната Џуди Гарланд. Ова е првата трансформација за новата улога на Рене како Џуди. Во филмот се следи вистинската приказна за финалните концерти на Џуди Гарланд во Лондон.

Во филмот покрај Рене играат Џеси Бакли, Фин Витрок и Мајкл Гамбор.  Со новиот имиџ Рене се појави и во јавноста.

Еве краток преглед: Зима 1968 година легендарната showbiz ѕвезда Џуди Гарланд пристигнува во Swinging London за да настапи во претставата "Разговор на градот". Тоа е 30 години подоцна откако стана детска филмска ѕвезда со музичкиот филм „The Wizard of Oz“, но ако нејзиниот глас е ослабен со годините, нејзиниот драматичен интензитет само ја порасна интерпретацијата. Додека се подготвува за емисијата, битките со менаџментот, привлекува музичари, се потсетува на пријателите, ја обожаваат фановите, а нејзината духовитост и топлина ќе сјаат. Дури и нејзините соништа за романса изгледаат недопрени додека таа застанува на додворување со Мики Денан, нејзиниот петти сопруг. А сепак, Џуди е кревка. Откако работела 45 години од нејзините 47 години, таа е исцрпена; прогонувана од сеќавањата за детството изгубено во Холивуд; зафатена од желбата да се врати дома кај своите деца. Дали таа ќе има сила да продолжи?

На снимањето на филмот реагирала ќерката на Џуди Гарланд, исто така познатата актерка Лајза Минели која на социјалните мрежи напишала дека „ниту го одобрила изборот на Рене за екранизација на животот на нејзината мајка, ниту го забранила снимањето на филмот“.

Филмот насловен „Џуди“ веќе се снима во Лондон, а Рене со својата драстична трансформација за да личи на култната ѕвезда, ќе се сложите изгледа убаво, а за тоа колку убедливо ја пренесе на филмското платно ќе треба да го погледнеме филмот.


 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

„AQUA M2“ - ЕУ проект меѓу Гевгелија и две солунски општини од Грција

Заеднички Европски еколошки проект „AQUA M2“ меѓу општините Гевгелија и општините Пеонија и во Халкидона од соседна Грција и Универзитетот Аристотел од Солун 

Повеќе

Хоризонтална сигнализација на улиците

Продолжува акцијата за урбано уредување на Гевгелија со асфалтирање на улици во градот и населените места, а од денеска и со механичко одбележување на хоризонталната сигнализација на улиците низ

Повеќе

Денес променливо облачно

Можен пороен дожд во западните и јужните делови од земјава

Повеќе

Заев: Про-руски бизнисмени плаќале за насилни протести

Премиерот Заев во интервју за „BuzzFeed News“ изјави дека про-руските бизнисмени се обидуваат да ја спречат земјата да се приклучи кон НАТО со финансирање на насилни протести

Повеќе

Неподготвеноста на фирма подизведувач ја остави Гевгелија без вода

Фирмата „АДРА“ од Куманово дошла без алат на терен, а потребната опрема ја обезбеди Пожарната од Гевгелија, па работите на терен наместо два часа, траеја 12 часа

Повеќе

Гевгелија остана без вода

Цистерни за мобилна достава на вода ќе бидат лоцирани на 5 локации низ градот

Повеќе

Потсетување: Прекин на водоснабдувањето во цела Гевгелија

Во недела наутро од 3 до 8:30 часот ќе има прекин во снабдувањето со вода во Гевгелија, Мрзенци, Негорски бањи и индустриската зона Блокотехна. Наполнете вечерва некое шише вода за резерва

Повеќе

Обезбедени 3 милиони евра за регионални патишта во Гевгелија

Патните правци Прдејци-Смоквица, Миравци-Давидово, Гевгелија-Негорци ќе се санираат ова лето

Повеќе

Поцков: Намалување на цената за прочистување на отпадните води

Намалувањето треба да биде одобрено од Советот на општината и ќе важи од 1 август до крајот на 2018 година

Повеќе

Мицотакис: Скопје го доби НАТО пасошот

Лидерот на најголемата грчка опозициона партија се жали дека Ципрас и Каменос му го предадоа на Скопје НАТО-пасошот, откако го отстапија македонскиот идентитет и македонскиот јазик

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.