Топ Новости

Заврши снимањето на „Game of thrones“

  • Среда, Јул 11 2018

 

Заврши снимањето на последната осма сезона на серијата „Game of thrones“, во која наместо 10 епизоди како во претходните сезони, ќе има 6 епизоди кои ќе бидат временски подолги.

Снимањето и продукцијата на последната сезона траеше девет месеци во потполна тајност за случувањата околу приказната на серијата.

Актерката Софи Тарнер која ја глуми принцезата Санса Старк за медиумите информира дека никој од актерите не го добил сценарието испечатено и дека истото им било достапно само на апликација и веднаш по читањето самото се бришело. Репликите за снимањето актерите ги добивале ден пред снимањето повторно дигитално и во рок од 24 часа сами се бришеле. Сето тоа било така направено за да се држи во строга тајност приказната за крајот на оваа повеќегодишна и најскапо снимен серијал.

Софи додава дека на актерите и на целата група задолжена за снимањето и продукција на серијата им било забрането да сликаат со своите мобилни телефони и дека истите лепеле налепници врз камерите на мобилните со цел да се оневозможи било каква слика да излезе на социјалните мрежи и да оддаде некоја тајна од снимањето.

Премиерата на последните шест епизоди од оваа најскапа серија е најавена за наредната 2019 година.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Заев: Европа е во Гевгелија, затоа треба да одговориме со ЗА на европските

Трибина „ЗА европска Македонија“ со коалицијата „Излези ЗА“ одржана вечерва во

Повеќе

„ЗА европска Македонија“ во Богданци

Премиерот Заев во Богданци: Вашингтон и целиот свет оддаваат признание на

Повеќе

Велосипедско дефиле

Гевгелија преплавена од велосипеди по повод 22 септември - Меѓународниот „Ден 

Повеќе

22 септември - Меѓународен ден без автомобили

Со велосипедско дефиле Гевгелија денеска ќе го одбележи 22 Септември -

Повеќе

Сабота 8 часови без струја Гевгелија и Богданци

Нов осумчасовен прекин во снабдувањето со електрична енергија поради неопходни

Повеќе

Средба на Премиерот Заев со Потпретседателот на САД, Мајк Пенс

Македонскиот Премиер Зран Заев денеска оствари средба со Потпретседателот на

Повеќе

Соопштение од Општинска изборна комисија Гевгелија

Промена на гласачките места во Гевгелија, Миравци, Негорци и Габрово

Повеќе

ЕВН најавува 8 часовен прекин на струја во Гевгелија

Утре петок 21 септември во терминот од 7:30 до 15:30 часот дистрибутерот на

Повеќе

Мицкоски: Ако референдумот биде успешен и мнозинството е „за“, ќе го почитуваме

Став на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ по однос на референдумското изјаснување на

Повеќе

Низ ГП „Богородица“ летово поминале 1,5 милион туристи

Половина милион македонски туристи претставуваат 1/3 од вкупниот летен патнички

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.