Топ Новости >
После 30 години од првиот филм за борецот од иднината Теминатор се враќа со нов филм. Ѕирнете во светот на иднината!
Првиот трајлер за високо очекуваниот филм на Пол Томас Андерсон, истоимената адаптација на Томас Пинчон е “Inherent Vice” (Составен дел од заменик)
65 годишниот холивудски актер поминал неколку недели низ улиците на Њујорк прилагодувајќи се на улогата на бездомник за филмот "Time Out of Mind"
Paramount Pictures го објави новиот трејлер за филмот ”Teenage Mutant Ninja Turtles”
Филмскиот фестивал во Кан го отвори - принцезата од Монако, холивудската ѕвезда Грејс Кели, која ја доживеа судбината на модерна Пепелашка
Краток филм за влијанието на човекот врз светот
Оскар за најдобар филм доби животната сага "Дванаесет години ропство", вселенскиот трилер " Гравитација " е добитник на повеќето Оскари со освојување наградни статуетки во седум категории , а најдобрите актери во женска и машка конкуренција се Кејт Бланшет и Метју МекКонахју
Елен ДеЏенерис: Best photo ever. #oscars
Во сеќавање на 46 годишниот актер-режисер и оскаровец Филип Сејмор Хофман издвојуваме дел од неговите најдобри филмски остравувања
Страница 3 од 4

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.